3°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 997 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
5 °C 6 °C 7 °C 8 °C 10 °C
-1 °C -1 °C 1 °C 3 °C 1 °C
piątek, 21 lutego 2020 17:04

Bezprecedensowe wydarzenie w Powiecie Starachowickim! Po raz pierwszy w historii odbędzie się u nas jeden z koncertów w ramach  34. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena! Imprezę poprzedzi wręczenie Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego pn. „Żelazny Pierścień”.


piątek, 21 lutego 2020 15:27

Ograniczenie zatrudnienia, likwidacja referatów i redukcja stanowisk kierowniczych – to tylko niektóre ze zmian organizacyjnych, jakie dokonane zostały za tej kadencji w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Motywacją tych działań było usprawnienie pracy urzędu i trudna sytuacja finansowa powiatu.


piątek, 21 lutego 2020 14:59

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach zaprasza osoby niepełnosprawne z terenu powiatu starachowickiego, mające trudności w poruszaniu się,  do korzystania z usług transportowych w ramach likwidacji barier komunikacyjnych. Usługi te będą polegały na bezpłatnym  dowozie osób niepełnosprawnych do instytucji publicznych, ośrodków zdrowia i przychodni itp. wyłącznie w granicach administracyjnych powiatu starachowickiego.


środa, 19 lutego 2020 12:09

Za nami XVIII sesja Rady Powiatu w Starachowicach, która - zgodnie z przyjętym wcześniej planem pracy – poświęcona była kwestiom związanym z gospodarką i przedsiębiorczością. Radni przyjęli także uchwały w sprawie: zamiaru przeniesienia siedziby Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, zmian w budżecie Powiatu Starachowickiego na 2020 rok, a także zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu na lata 2020 — 2029. 


piątek, 14 lutego 2020 14:48

Z inicjatywy Zarządu Powiatu w Starachowicach powstanie niebawem Powiatowy Klub Debaty Oksfordzkiej skupiający młodzież z publicznych i niepublicznych szkół średnich w powiecie.  Ma to być przestrzeń wymiany poglądów oraz nauki właściwych zasad prowadzenia dyskusji. Młodzież weźmie też udział w projekcie „STOP Wulgaryzmom”.


piątek, 14 lutego 2020 14:44

18 lutego br. (wtorek) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach (ul. W.Borkowskiego 4) odbędzie się XVIII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się tradycyjnie o godz. 9.00, a jego porządek zamieszczamy poniżej.


czwartek, 13 lutego 2020 14:52

W Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach rusza Zakład Opiekuńczo – Leczniczy. Jego uroczyste otwarcie odbyło się 13 lutego br. z udziałem m.in. starosty Piotra Babickiego i Członka Zarządu Powiatu Roberta Sowuli. Pierwsi pacjenci trafią na oddział 17 lutego br.


piątek, 31 stycznia 2020 15:36

Budynek dawnego starostwa sprzedany! Do powiatowej kasy wpłynie 1 mln 700 tys. zł, a w byłej siedzibie powiatu przy ulicy Oświatowej w Starachowicach powstaną mieszkania, jak zapowiada nabywca.


czwartek, 30 stycznia 2020 09:39

Siedmiu uczniów z naszego powiatu będzie otrzymywać w tym roku szkolnym stypendia Prezesa Rady Ministrów. Dyplomy potwierdzające to wsparcie odebrali 30 stycznia br., podczas sesji Rady Powiatu w Starachowicach, z rąk Świętokrzyskiego Wicekuratora Oświaty - Katarzyny Nowackiej. 


wtorek, 28 stycznia 2020 15:26

„Starachowicka karta za jeden uśmiech”, uprawniająca osoby niepełnosprawne do korzystania ze zniżek i ulg oferowanych przez przedsiębiorców, została rozszerzona na teren całego powiatu starachowickiego. 28 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach zostało podpisane porozumienie w tej sprawie. Dokument sygnowali: starosta Piotr Babicki, wicestarosta Dariusz Dąbrowski, prezes Fundacji „Nasze Zdrowie”- Agnieszka Polak, a także włodarze wszystkich gmin w naszym powiecie tj. prezydent Starachowic Marek Materek, burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Samela, Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn i Wójt Gminy Pawłów Marek Wojtas.