Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

3.Legenda STARa - Zlot Pojazdów Zabytkowych w Powiecie Starachowickim.

W pierwszy weekend września br. odbędzie się III Zlot Pojazdów Zabytkowych Legenda Stara 2017. W Zlocie mogą brać udział właściciele i użytkownicy pojazdów (motocykle, motorowery, skutery i samochody) wyprodukowanych przed 1992 rokiem.


Celem Zlotu jest przypomnienie miłośnikom motoryzacji historii powstania i produkcji pierwszego polskiego samochodu ciężarowego STAR oraz pokazania innych kultowych samochodów i motocykli.  Będziemy także propagować zasady bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, podstawowe zasad ratownictwa medycznego oraz zabytki i walory turystyczne Powiatu Starachowickiego.
 
Organizatorem imprezy jest Starosta Starachowicki przy współpracy z Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura, Stowarzyszenia „SHL - Historia i Fakty” w Kielcach i Automobilklubu Kieleckiego - Oddział w Starachowicach.

Zlot odbędzie się na terenie Powiatu Starachowickiego w dn.: 1-3 września 2017 r., a rozpocznie się w piątek w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki, gdzie od godz. 17:00 odbywać się będzie rejestracja uczestników Zlotu. (adres: 27- 200 STARACHOWICE, ul. Wielkopiecowa 1). Przed rejestracją wymagane jest zgłosznie uczestnictwa (Załącznik nr 1 - poniżej), które należy dostarczyć na oficjalnym druku osobiście lub pocztą tradycyjną na adres: Starostwo Powiatowe w Starachowicach, Wydział Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie, ul. Wł. Borkowskiego 4, pok. 310, lub pocztą elektroniczną na e-mail: legendastara@powiat.starachowice.pl. Organizator potwierdzi ich przyjęcie. Dodatkowe informacje pod nr. tel. 41 276 09 42.
Wpisowe 1 grosz płatne w pierwszym dniu Zlotu przy rejestracji. W ramach opłaty: zwiedzanie muzeum i zabytków, pamiątkowy znaczek, poczęstunek, przejazd kolejką wąskotorową.

W ramach Zlotu odbędą się konkursy t.j.: próby zręczności jazdy, konkurs elegancji, prezentacja pojazdów, wybór auta „superretro” i „superbajer”, próby czasowe, itineter, których zwycięzcy otrzymają nagrody.

Więcej informacji: Chcemy ożywić legendę starachowickiego Stara


PROGRAM 3. LEGENDY STARA
1 września 2017 r.

(piątek)
17:00 Rejestracja uczestników
Muzeum Przyrody i Techniki
Ekomuzeum ul. Wielkopiecowa 1
17:30 – 18:30   Próby zręcznościowe jazdy o nagrodę „Starachowickie Dinozaury” - teren Ekomuzeum
19:00  Konferencja „Wspomnień Czar” – wieczór poświęcony Rajdom Stara z udziałem dziennikarzy, zawodników i mieszkańców - świadków wydarzeń - Ekomuzeum
 
2 września 2017 r.
(sobota)
10:00  Parada pojazdów i prezentacja – Osiedle Południe trasa: Wielkopiecowa, Al. Niepodległości, Miodowa, 6 Września, Dwernickiego, Jana Pawła II, Miejska Hala Sportowa
11:00   Start pierwszej załogi do jazdy okrężnej wg itinerera Miejska Hala Sportowa - Pawłów - Starachowice
16:00  Weteran Moto Bieg ul. Rotmistrza W. Pileckiego Starostwo Powiatowe - Hotel Senator
18:00  Przejazd spod Hotelu Senator docelowo Zespół Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych „Stadion” przy ul. Szkolnej 14
trasa: Rotmistrza W. Pileckiego, Piłsudskiego, Rondo Popiełuszki, Radomska, Szkolna „Stadion”
18:30 Konkurs Elegancji, Dekoracja zwycięzców konkursów „Stadion”
 
3 września 2017 r.
(niedziela)
10:00 - 14:00  Prezentacja pojazdów na Placu Rynku w Starachowicach
trasa: Piłsudskiego, Kolejowa, Krótka, Rynek

Uczestnicy Zlotu biorą na siebie całkowitą odpowiedzialność za ewentualne szkody przez nich wyrządzone w czasie trwania Zlotu. Uczestnicy Zlotu dokonują ubezpieczenia uczestnictwa i sprzętu we własnym zakresie i na własny rachunek. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za eksponaty i pojazdy uczestników Zlotu. Organizator zastrzega sobie prawo do wniesienia uzupełnień i zmian programu, a nawet odwołania Zlotu w przypadku przeszkód niezależnych od Organizatora.

Sciągnij plik (12,46 kB):

 

 Wydział Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie
promocja@powiat.starachowice.pl
tel. 41 276 09 42.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS