8°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1032 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
13 °C 17 °C 12 °C 10 °C 7 °C
5 °C 2 °C 4 °C 3 °C 2 °C
środa, 17 października 2018 09:34

Realizujecie albo koordynujcie ciekawy projekt profilaktyczny z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego? Zgłoście go do Programu Prac Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (EUCPN), a może otrzyma szansę na promowanie na szczeblu międzynarodowym. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 19 października br.

Krajowy Przedstawiciel Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości prowadzi nabór propozycji projektów do Programu EUCPN na 2019 rok.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach współpracy międzynarodowej na poziomie Unii Europejskiej koordynuje udział Polski w Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (EUCPN), dzięki czemu państwa członkowskie mogą wymieniać między sobą informacje i doświadczenia dotyczące zapobiegania przestępczości. Sieć zapewnia także dostęp do dobrych praktyk i rozwiązań legislacyjnych, w tym do projektów profilaktycznych prowadzonych w innych państwach członkowskich.

Projekty, które państwa członkowskie zgłaszają do Programu Prac EUCPN, zamieszczane są również na stronie internetowej Sieci oraz w Newsletterach. Ponadto Sekretariat EUCPN promuje konkretne projekty w mediach społecznościowych (głównie na Twitterze). Jest to niewątpliwie ogromna szansa na promocję projektów na szczeblu międzynarodowym.

Jeśli realizują Państwo, koordynują bądź znają jakieś ciekawe inicjatywy profilaktyczne, które są lub będą realizowane w bądź koordynowane w 2019 r. prosimy o przesyłanie ich do 19.10.2018 r. na adres: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce. projekt należy opisać na załączonym poniżej formularzu w języku angielskim (w załączeniu znajduje się również wesja polskojęzyczna).

Wybrane projekty zostaną przekazane jako polskie propozycje do promowania w ramach programu Prac EUCPN na 2019 r.