18°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1026 hPa


niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek
17 °C 18 °C 17 °C 20 °C 24 °C
7 °C 6 °C 7 °C 9 °C 12 °C
czwartek, 18 października 2018 07:54

Władze powiatu wspólnie z członkami starachowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych świętowały  w środę (17 października br.) 65–lecie istnienia tej wyjątkowej organizacji. Była to znakomita okazja do złożenia życzeń i podziękowań za pracę na rzecz środowiska osób niewidomych i słabowidzących.

Osoby niewidzące i słabowidzące spotkały się 17 października br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach by uczcić, tak jak co roku Międzynarodowy Dzień Białej Laski.

Po raz kolejny okazja do świętowania była podwójna. Zbiegła się bowiem w czasie z jubileuszem 65-lecia starachowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Przypomnijmy, że w zeszłym roku 10–lecie swej działalności świętowała Prezes Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych w Starachowicach, Izabela Wałęga, na której ręce starosta Danuta Krępa złożyła teraz życzenia dla całej organizacji.

Dziękując za jej dotychczasową działalność, zrzeszanie, integrację oraz rehabilitację osób niewidomych i słabowidzących, za pomoc w rozwiązaniu ich problemów oraz działanie w kierunku wyrównywania ich szans rozwojowych, edukacyjnych i społecznych, starosta złożyła płynące z głębi serca życzenia dalszej satysfakcjonującej pracy i powodzenia w życiu osobistym.
Podziękowania oraz życzenia składali też inni, m.in. prezydent Marek Materek, radny Zygmunt Andrejas, występujący w imieniu wojewody, Wiesław Daszkowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach, Jadwiga Dróżdż, przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Mirosław Szymczyk, członek Zarządu Głównego PZN w Warszawie. Uroczystość była znakomitą okazją do wręczenia odznak „Przyjaciela Niewidomych”. W tym roku otrzymały je: pracownice Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a także dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach, Agnieszka Lasek – Piwarska. Ponadto, wręczono także legitymację nadzwyczajnego członka PZN okręgu świętokrzyskiego, Teresie Jamskiej, zaś prezes starachowickiego koła PZN, Izabela Wałęga wyróżniona została Złotą Odznaką Honorową PZN.


Muzyczny prezent dla świętujących przygotowali instruktorzy i wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach.

 


Spotkanie zwieńczył poczęstunek, przygotowany przez uczniów ZSZ nr 1 w Starachowicach.