17°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1028 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
26 °C 27 °C 29 °C 29 °C 29 °C
12 °C 14 °C 15 °C 16 °C 17 °C
piątek, 18 stycznia 2019 10:29

Władze powiatu wracają do dobrych praktyk w zakresie aktywnej współpracy z samorządami w ramach Związku Powiatów Polskich. 10 stycznia br. starosta Piotr Babicki uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Świętokrzyskiego i został wybrany jego reprezentantem w Kapitule Nagrody „Świętokrzyska Victoria”. Natomiast w czwartek, 17 stycznia br. wziął udział w XXIV Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich, jakie odbyło się w Warszawie. 

Związek Powiatów Polskich, jako jedna z najbardziej powszechnych ogólnopolskich organizacji zrzeszających jednostki samorządu terytorialnego, od początku swojego istnienia, stawia sobie za cel wspieranie idei samorządu terytorialnego, integrowanie i obronę wspólnych interesów powiatów i miast na prawach powiatu, a także kształtowanie wspólnej polityki. Nie zapomina także o konieczności stałego wspierania inicjatyw na rzecz rozwoju i promocji powiatów, wspierania wymiany doświadczeń, czy upowszechniania modelowych rozwiązań w zakresie rozwoju i zarządzania w powiatach. Praca w ramach Konwentu może przynieść wymierne korzyści w postaci wspólnych wystąpień w ważkich dla samorządów kwestiach. Stąd też udział starosty Piotra Babickiego w pierwszym w tej kadencji Konwencie Powiatów Województwa Świętokrzyskiego (pełni rolę doradczą względem organów ZPP – przyp.), jaki odbył się 10 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Busko – Zdroju. Podczas posiedzenia dokonano m.in. wyboru zarządu Konwentu. Przewodniczącym został starosta buski Jerzy Kolarz, a wiceprzewodniczącymi - starosta kazimierski Jan Nowak, starosta kielecki Mirosław Gębski oraz starosta konecki Andrzej Lenart. Wybrano także przedstawicieli Konwentu Starostów do reprezentowania na forum regionów oraz ZPP.

Fot. Powiat Buski

Starosta Piotr Babicki został reprezentantem Konwentu do Kapituły Nagrody „Świętokrzyska Victoria”. Ideą nagrody jest promowanie najbardziej aktywnych świętokrzyskich samorządów, przedsiębiorstw i osób – społeczników, działających na rzecz swoich środowisk. Chodzi również o wspieranie prorozwojowych inicjatyw osób fizycznych i prawnych działających na terenie naszego regionu oraz promocję dobrych praktyk w zakresie zarządzania i kreowania rozwoju regionu. Tegoroczna edycja będzie już 11. w historii nagrody.

17 stycznia br. starosta Piotr Babicki uczestniczył w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich, jakie odbywało się w Warszawie. Obrady rozpoczęto Apelem ku czci sp. Pawła Adamowicza. Samorządowcy solidaryzowali się z rodziną i bliskimi zmarłego tragicznie Prezydenta Gdańska. Delegaci wybrali też nowy Zarząd ZPP. Jego prezesem został starosta bielski, Andrzej Płonka.