4°C

Możliwa mżawka
Ciśnienie 996 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
5 °C 5 °C 7 °C 10 °C 10 °C
-1 °C -1 °C 0 °C 3 °C 3 °C
wtorek, 19 lutego 2019 14:02

Trwają przygotowania do rozpoczęcia sezonu turystycznego Starachowickiej Kolei Wąskotorowej. Powiat wspólnie z Gminą Iłża planuje przeprowadzenie prac porządkowych oraz niwelacyjnych na stacji w Iłży.

Starachowicka Kolej Wąskotorowa jest jedną z atrakcji turystycznych Powiatu Starachowickiego. Z roku na rok cieszysię ona coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza w okresie wakacji. Choć do rozpoczęcia sezonu zostało jeszcze trochę czasu, władze powiatu wspólnie z władzami Iłży rozpoczęły rozmowy na temat przeprowadzenia prac porządkowych oraz niwelacyjnych na stacji w Iłży. Starosta Piotr Babicki i wicestarosta Dariusz Dąbrowski spotkali się już dwukrotnie z burmistrzem Gminy Iłża, Przemysławem Burkiem. Ostatnio w terenie, gdzie rozmawiali o zakresie możliwych do wykonania prac. Chodzi głównie o wymianę ogrodzenia i ewentualną naprawę peronu na stacji w Iłży.


Program prac zostanie uzgodniony z delegaturą Mazowieckiego Konserwatora Zabytków w Radomiu, a pomoc w ich przeprowadzeniu zadeklarował burmistrz Iłży. Wicestarosta odbył również spotkanie z Witoldem Bujakowskim, kierownikiem delegatury Mazowieckiego Konserwatora Zabytków w Radomiu. Rozmowy dotyczyły spraw związanych z budową obwodnicy Iłży w drodze krajowej nr 9 i wpływu tej inwestycji na użytkowanie Starachowickiej Kolei Wąskotorowej na iłżeckim odcinku.
Przypomnijmy, Starachowicka Kolej Wąskotorowa kursuje obecnie na dwóch odcinkach: Starachowice – Lipie oraz Iłża – Marcule. Przejazd na pełnym odcinku będzie możliwy po odbudowie odcinka Lipie – Marcule, nad czym pracują władze powiatu.