-1°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1022 hPa


niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek
3 °C 5 °C 6 °C 5 °C 4 °C
-2 °C -1 °C -2 °C 1 °C 1 °C
piątek, 29 marca 2019 14:41

Bartłomiej Sikorski i Adrian Gunia z I LO, Adam Ryski, Julia Dudek i Bartosz Bernaciak z II LO, Dominika Garbacz z III LO, Dominik Dziułka i Filip Zawłocki z Technikum nr 2 w ZSZ nr 2 w Starachowicach zostali tegorocznymi laureatami Wawrzyńców, nagrody Starosty Starachowickiego dla uczniów posiadających szczególne osiągnięcia, nie tylko w nauce. Wręczenie nagród odbyło się 29 marca br., podczas VIII Festiwalu Nauki. Doskonałych wyników gratulował młodzieży wicestarosta Dariusz Dąbrowski.

Są w każdej szkole. Młodzi, ambitni i odnoszący sukcesy. Ale ósemka, która odebrała nagrody podczas VIII Festiwalu Nauki z rąk wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego, to prawdziwa elita, najlepsi z najlepszych w naszym powiecie. Bo właśnie tacy otrzymują Wawrzyńce, nagrodę Starosty Starachowickiego dla uczniów wyróżniających się nie tylko w nauce, chociaż ich wybór jest bardzo trudny.

 


I tak, w kategorii naukowej Wawrzyńca dostali w tym roku:
Bartłomiej Sikorski - uczeń klasy trzeciej I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, który w tym roku zakwalifikował się do finału dwóch olimpiad: z matematyki oraz fizyki.  Jego myślenie i umiejętności wykraczają poza ramy programu nauczania w szkole średniej. Osiąga bardzo dobre wyniki również z pozostałych przedmiotów, a przy tym angażuje się w życie szkoły.
Adam Ryski - uczeń klasy trzeciej  II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, tegoroczny stypendysta Prezesa Rady Ministrów. Z sukcesami uczestniczy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych i tematycznych. Dwa lata z rzędu był finalistą etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, zakwalifikował się również do części doświadczalnej LXVIII Olimpiady Fizycznej. Może poszczycić się także tytułem laureata 1 miejsca w Świętokrzyskim Maratonie Matematycznym na poziomie rozszerzonym w kategorii A Liceum.
Dominik Dziułka - uczeń klasy czwartej Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, który kształci się w zawodzie technik logistyk. Zakwalifikował się do etapu centralnego III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Odnosił również sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie TransEdu czy Konkursie Logistycznym w WSAiB w Gdyni.
W kategorii artystycznej nagrodę dostała Julia Dudek - uczennica klasy pierwszej  II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, która posiada szerokie zainteresowania związane przede wszystkim z literaturą. Uczestniczka licznych konkursów, festiwalów oraz przeglądów. Na swoim koncie ma m.in. I i II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier w Suwałkach, III nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Słonecznym Brzegu, nagrody: Grand Prix oraz za I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard w Białymstoku i wielu innych w kraju i zagranicą.
W kategorii społecznej wyróżniono w tym roku:
Monikę Garbacz – uczennicę klasy trzeciej III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, wolontariuszkę Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus, Caritasu w Kielcach oraz Hospicjum im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach, która działa także w świetlicy środowiskowej „Pod Aniołem” w Kielcach i bierze udział w wielu charytatywnych akcjach i zbiórkach.
W kategorii sportowej uhonorowani zostali:
Adrian Gunia – uczeń klasy trzeciej I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, kickbokser z Klubu Sportowego Dragon. Na swoim koncie ma wiele znaczących sukcesów, z których na uwagę zasługuje najbardziej wygrana w Pucharze Świata w 2018 oraz w Międzynarodowym Pucharze Slovack Open K-1 w 2019 r.
Bartosz Bernaciak - uczeń klasy drugiej  II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, pasjonat różnorodnych dyscyplin sportowych, zwłaszcza biegania. Specjalizuje się w biegach przełajowych i górskich. Najważniejsze sukcesy Bartosza to trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w Ustrzykach w biegach górskich na długim dystansie w stylu anglosaskim, brązowy medal mistrzostw Polski, kwalifikacja na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w biegach górskich (YouthCupLanzada 2018) czy 29 miejsce (1 miejsce wśród Polaków) na Mistrzostwach Świata we Włoszech Lanzada w biegach górskich w stylu anglosaskim na długim dystansie 5000 m.
Filip Zawłocki – uczeń klasy trzeciej w Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, zdobywca licznych pucharów i tytułów mistrzowskich w kickboksingu, w tym m.in. Mistrza Świata Juniorów Starszych w formule K1-86 kg (Lido di Jesolo 2018), Pucharu Świata Juniorów Starszych w formule K1-86 kg (Budapeszt 2018) czy Mistrza Polski Juniorów Starszych w formule lowkick -86 kg (Legnica 2018).