-1°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1022 hPa


niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek
3 °C 5 °C 6 °C 5 °C 4 °C
-2 °C -1 °C -2 °C 1 °C 1 °C
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 08:46

Władze powiatu uczciły pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. Wicestarosta Dariusz Dąbrowski wspólnie z przewodniczącą Rady Bożeną Wroną złożyli kwiaty na skwerze pod Krzyżem Katyńskim.

Co roku, w rocznicę Zbrodni Katyńskiej dokonanej przez Sowietów na blisko 22 tys. polskich obywateli, obchodzony jest narodowy dzień pamięci o ofiarach. W tym roku w Starachowicach celebrowano go 12 kwietnia br. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach. Ich kulminacyjna część z Apelem Pamięci, wystąpieniami okolicznościowymi oraz złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy odbyła się na Skwerze Ofiar Zbrodni Katyńskiej, gdzie stawili się kombatanci, przedstawiciele władz i instytucji.

Obecni byli także uczniowie.  Powiat Starachowicki reprezentowali: Wicestarosta Dariusz Dąbrowski i przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona, którzy złożyli kwiaty pod Krzyżem Katyńskim.Obchody zwieńczyło otwarcie wystawy pt.  „Pamięć o Katyniu”, zawierającej pamiątki po starszym przodowniku Policji Państwowej Władysławie Słoce w Technikum im. Wojska Polskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach.