13°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1017 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
14 °C 15 °C 16 °C 21 °C 22 °C
7 °C 5 °C 6 °C 8 °C 8 °C
wtorek, 21 maja 2019 08:09

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski uczestniczył w juwenaliach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach. Impreza była doskonałą okazją zaprezentowania mieszkańcom wszystkich sekcji działających w UTW, ale służyła także wymianie doświadczeń i bez wątpienia dostarczyła wiele radości uczestnikom.

Przy słonecznej pogodzie i z promiennymi nastrojami  słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach rozpoczęli w sobotę, 18 maja br. swoje pierwsze w historii juwenalia.  Barwny korowód, w którym można było zobaczyć panie z zespołu wokalnego „Srebrne Nuty”, miłośników i miłośniczki języka włoskiego, niemieckiego i rosyjskiego, członków sekcji przyrodniczej, edukacji obywatelskiej i psychologicznej, przeszedł na plac pod Skałkami, gdzie zaplanowano imprezę.


Oficjalnego otwarcia dokonał Piotr Ambroszczyk, kierownik Referatu Polityki Senioralnej w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, który w imieniu władz przekazał prezes UTW, Wandzie Kołodziejczyk symboliczne klucze do miasta.


Na scenie prezentowały się po kolei wszystkie sekcje działające w stowarzyszeniu. Nie brakowało śpiewu i tańca.Były także konkursy z udziałem słuchaczy i gości, także wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego, którego egzaminowały panie z sekcji literackiej.


Na rozstawionych stoiskach częstowano  wywarem z ziół, pierwszym miodem z mniszka lekarskiego czy napojem z cytrynowca czy własną mieszanką ziół na wzmocnienie. Można było wymienić się książkami oraz podziwiać fotografie, wykonane przez starachowickich studentów. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.