0°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1000 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
1 °C 1 °C 1 °C 2 °C 1 °C
-1 °C -1 °C -3 °C -3 °C -5 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 21 maja 2019 08:30

Za nami kolejna, VIII edycja Nocy Muzeów. Ci, którzy wybrali ofertę naszego Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, oprócz standardowego nocnego zwiedzania mogli obejrzeć filmy archiwalne ukazujące życie Fabryki Samochodów Ciężarowych STAR i miasto Starachowice.

Bywają takie noce, w które nie warto spać. Z pewnością należy do nich Noc Muzeów. Od kilkunastu lat, w trzeci weekend maja muzea, galerie i instytucje kultury w całej Europie zapraszają na bezpłatne, nocne zwiedzanie. Od ośmiu lat swoje podwoje dla zwiedzających otwiera nocą także Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, które tym razem zaproponowało mieszkańcom nie tylko nocne zwiedzanie i otwarte ekspozycje, ale także projekcję filmów archiwalnych ukazujących życie Fabryki Samochodów Ciężarowych STAR i miasto Starachowice.


Impreza odbyła się 18 maja br. Rozpoczęła się o godz. 18.00, tradycyjnie od odegrania hymnu starachowickiej Nocy Muzeów, skomponowanego specjalnie na tę okazję przez znanego muzyka, Rafała Gęborka. Tym razem hymn odtworzono z płyty, chociaż w przeszłości zdarzało się autorowi wykonywać go osobiście. Zanim rozpoczęło się jednak zwiedzanie dyrekcja muzeum dokonała krótkiej prezentacji wszystkich pracowników.


Obecny podczas otwarcia wicestarosta Dariusz Dąbrowski przypomniał  natomiast historię obiektu oraz powstania placówki, o której czasem zwykło się zapominać, patrząc na to jak wygląda ona dzisiaj.


Chętnych do zwiedzania nie brakowało. Podobnie, jak do oglądania archiwalnych filmów, zwłaszcza że część z nich nie była jak dotąd prezentowana.


Na kolejną taką noc, będziemy musieli czekać kolejny rok...