15°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1016 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
27 °C 26 °C 28 °C 25 °C 20 °C
15 °C 14 °C 15 °C 17 °C 15 °C
wtorek, 25 czerwca 2019 17:43

Za nami III Starachowicka Strzała, świetne kolarskie zawody, współorganizowane przez Powiat Starachowicki. W tym roku towarzyszyły im również Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym i po raz pierwszy – Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Było mnóstwo adrenaliny, pozytywnej energii i oczywiście prawdziwej sportowej rywalizacji.

23 czerwca br., Powiat Starachowicki gościł uczestników Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym, Mistrzostw Polski Policji w Kolarstwie Szosowym, a także amatorskich zawodów o nazwie Starachowicka Strzała, które współorganizowaliśmy już po raz trzeci.
Do Starachowic zjechało blisko 600 kolarzy, którzy rywalizowali o zwycięstwo w Starachowickiej Strzale i tytuły mistrzowskie. Równo o godz. 9.30  wystartowali pierwsi kolarze.

II tura zmagań, którą poprzedziła Parada Familijna, z udziałem wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego rozpoczęła się o godz. 14.00.

 

Starachowicka Strzała czyli mistrzostwa dla amatorów

 

Zawodnicy rywalizowali ze sobą na dystansie 63 km (rowery szosowe) i 23 km (rowery MTB). Łącznie, obie te kategorie ukończyło rekordowo dużo, bo prawie 200 zawodników! Nie brakowało wśród nich mieszkańców naszego Powiatu. Co więcej, stawali oni  także na podium.
Na uwagę zasługuje sukces  Anny Kroner, policjantki z KPP w Starachowicach, która jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji stawiana była w gronie faworytek i nie zawiodła! Z wynikiem 01.58.09 wjechała na metę. Zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Policji, a do tego była niekwestionowanym numerem jeden wśród pań na rowerach szosowych.  Drugie miejsce na podium kolarskiej strzały zajęła kolejna starachowiczanka Justyna Tarnowska.
Wśród panów na szosie, wyróżnił się Szczepan Płusa, który ukończył zawody w swojej kategorii tj. M50, na drugim miejscu, przegrywając dosłownie na finiszu.
W rywalizacji „górali” nie było równych naszym reprezentantom. Na miejscu pierwszym znalazł się  Artur Pocheć z czasem 40.41. Drugi był Rafał Przygoda, a trzeci - Mariusz Zięba. Cała trójka ze Starachowic.
Także w poszczególnych kategoriach wiekowych wyróżnili się nasi.
W M30 pierwsze cztery miejsca zajęli starachowiczanie - Artur Pocheć, Mariusz Zięba, Piotr Borowiec i Michał Zapała.
W kategorii M40 nasi byli na I miejscu - Rafał Przygoda, i II - Michał Capała.


Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport

Tutaj dystanse były już większe. Wynosiły: 63 km, 93 km i 123 km. Z wyjątkiem najstarszych zawodników (M70B  i M80+), którzy ścigali się na 23 km.  Tytuły mistrzowskie zdobyli:  K30 – Ewa Bańkowska (Elmar SpectrumBike), K40 – Katarzyna Pernal (PTC Pabianice), K50 – Magdalena Chmielewska (NaSzosie Team), CK20 – Kamila Wójcikiewicz (Rybczyński Bikes Remmers Team), M30 – Sebastian Druszkiewicz (In Mogilany Cycling Team), M40A – Marek Maciejewski (TTC Toruń), M40B – Andrzej Kaiser (EuroBike Kaczmarek Electric Team), M50A – Sławomir Chrzanowski (Elmar SpectrumBike), M50B – Jarosław Chojnacki (ActiveJet), M60A - Mirosław Jaszowski (Merx Team Polska), M60B - Ryszard Rawski (Rawex Energy Saving), M70A - Grzegorz Fajkowski (Rycerze Rolanda Maciejewski Team), M70B – Ksawery Leszczyński (CzKKS Kolejarz Jura Częstochowa), M80 – Józef Misiak (Rycerze Rolanda Maciejewski Team) i CM20 – Adam Wójcik (In Mogilany Cycling Team).

Mistrzostwa Polski Policji

Po raz pierwszy po drogach naszego powiatu ścigali się również policjanci i policjantki z całej Polski, rywalizując w Mistrzostwach Polski Policji w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Baranek,  Reprezentant Komendy Głównej Policji, a w gronie kobiet  wspomniana już Anna Kroner (Starachowice, Reprezentacja KGP). W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Reprezentacja Komendy Głównej Policji, przed KWP Katowice i KWP Kielce.  


Dekoracja zwycięzców

Na koniec całego dnia zmagań odbyła się dekoracja z udziałem organizatorów, partnerów imprezy, a także gościa specjalnego  tj. legendy polskiego kolarstwa – Zenona Jaskuły, wicemistrza olimpijskiego i świata, trzeciego zawodnika na mecie słynnego Tour de France. Wicestarosta Dariusz Dąbrowski podkreślał wyjątkowość  tej wspaniałej imprezy. W imieniu swoim oraz starosty Piotra Babickiego podziękował zawodnikom za przyjazd do Starachowic, wspaniałe emocje i piękne współzawodnictwo.  Zwycięzcy otrzymali oryginalne statuetki i medale, natomiast mastersi - mistrzowskie koszulki. Statuetki Starachowickiej Strzały otrzymali także współorganizatorzy imprezy, w tym m.in. Powiat Starachowicki. Za nieocenioną pomoc w czuwaniu nad bezpieczeństwem nagrodzono też służby oraz motocyklistów ze Starachowickiej Grupy Motocyklowej MOTOSTAR Starachowice, którzy po raz kolejny pilotowali kolarzy.Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/WICESTAROSTA.TST/

https://www.facebook.com/babickipiotr/notifications/