15°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1016 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
27 °C 26 °C 28 °C 25 °C 20 °C
15 °C 14 °C 15 °C 17 °C 15 °C
poniedziałek, 1 lipca 2019 08:46

Rusza kolejna edycja nagrody honorowej Wojewody Świętokrzyskiego „Czyste Serce”, odwołującej się do idei dobra i solidarności z ludźmi potrzebującymi pomocy. W tym roku statuetki przyznane zostaną w pięciu kategoriach: instytucja, organizacja pozarządowa, wydarzenie/akcja, osoba fizyczna, innowacje społeczne. Nominacje można zgłaszać do 14 sierpnia br.

Kapituła konkursowa, podczas oceny wniosków weźmie pod uwagę m.in. zaangażowanie podmiotu w propagowaniu idei wzorców osobowych młodego człowieka, dotychczasowe osiągnięcia i skuteczność w zakresie aktywizacji dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie postaw młodego człowieka, oryginalność, czytelność i realność metody upowszechniania wzorców osobowościowych jako skutecznego narzędzia profilaktyki, oraz możliwość ich implementacji w środowiskach lokalnych.
Po zapoznaniu się z przedstawionymi nominacjami, Kapituła zdecyduje o laureatach większością głosów w głosowaniu jawnym. W przypadku uzyskania takiej samej ilości głosów przez poszczególnych nominowanych decydujący głos przypada Wojewodzie Świętokrzyskiemu. Nagroda jest swoistym wyrazem troski i dbałości o innych, a przy tym hołdem dla nieżyjącego Marka Kotańskiego - założyciela ruchu czystych serc, twórcy między innymi Monaru i Markom, człowieka o wyjątkowej wrażliwości, który aktywnie angażował się w działalność prospołeczną.
Formularze wniosków o przyznanie nagrody oraz regulamin konkursu zamieszczamy poniżej. Są one również dostępne na stronie internetowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.