16°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1015 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
22 °C 18 °C 20 °C 22 °C 21 °C
11 °C 10 °C 10 °C 12 °C 13 °C
wtorek, 26 listopada 2019 15:55

25 listopada br. odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach. Jej nowym przewodniczącym został prof. dr hab. inż. Mirosław Karbowniczek, prorektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zaś wiceprzewodniczącym - wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Władze powiatu podziękowały za pracę oraz zaangażowanie dr inż. Ireneuszowi Sulidze, który nie tylko kierował Radą Muzeum, ale również pomagał w powstaniu samego muzeum.

W skład Rady Muzeum wchodzi 12 osób. Są to przedstawiciele Powiatu Starachowickiego, Gminy Starachowice,  a także stowarzyszeń naukowych i twórczych oraz innych instytucji wspierających Muzeum. Członków co cztery lata powołuje Zarząd Powiatu w Starachowicach. Tym razem znaleźli się w niej: Piotr Babicki, Dariusz Dąbrowski, Cezary Berak i Miłosz Bidziński (przedstawiciele Powiatu), Bronisław Paluch (przedstawiciel Gminy Starachowice, a także Mirosław Karbowniczek z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Daniel Czernek, reprezentujący Wojewódzki Urząd Konserwatora Zabytków w Kielcach, Adrian Wrona ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Dziedzictwa Przemysłowego w Kielcach, Piotr Szrek z Państwowego Instytutu Geologicznego Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie, Marek Golonka, reprezentujący Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Krzysztof Myśliński ze Stowarzyszenia Muzealników Polskich w Kielcach i Radosław Wojewódzki, zgłoszony przez dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.


Wręczenie aktów powołania odbyło się 25 listopada br., podczas inauguracyjnego posiedzenia nowej Rady Muzeum.


Obrady otworzył i prowadził do czasu wyboru nowego przewodniczącego starosta Piotr Babicki. Wspólnie z wicestarostą Dariuszem Dąbrowskim podziękował on również za pracę dotychczasowemu przewodniczącemu - dr inż. Ireneuszowi Sulidze, którzy przez 18 lat kierował Radą, a przy tym miał również udział w powstaniu i rozwoju naszego muzeum. W dowód uznania przekazali mu kwiaty i okolicznościowy grawerton.


Do życzeń i podziękowań dołączyła się również dyrekcja muzeum. Nowym przewodniczącym Rady Muzeum został prof. dr hab. inż. Mirosław Karbowniczek, prorektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zaś wiceprzewodniczącym - wicestarosta Dariusz Dąbrowski.

W trakcie obrad omówiono działalność muzeum za trzy kwartały 2019 roku , zarówno od strony merytorycznej, jak i finansowej.