16°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1015 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
22 °C 17 °C 20 °C 22 °C 21 °C
10 °C 10 °C 10 °C 12 °C 13 °C
wtorek, 17 grudnia 2019 08:30

Za nami III Wojewódzki Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej, organizowany przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach pod honorowym patronatem Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Starachowickiego. Do finału zakwalifikowało się 7 szkół z województwa świętokrzyskiego, a nagrody wręczał zwycięzcom wicestarosta Dariusz Dąbrowski.

Konkurs miał na celu przybliżenie świętokrzyskiej społeczności szkolnej zagadnień związanych z normalizacją. Pojęcie to ma bardzo szerokie zastosowanie w rozwiązaniach techniczno – technologicznych we wszystkich gałęziach przemysłu zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach UE.

Eliminacje szkolne odbyły się 13 listopada br. Do etapu wojewódzkiego, który rozegrano 10 grudnia br., zakwalifikowało się 7 szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. I tak, najlepszym zespołem okazała się drużyna z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Miejsce II zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie, a trzecie - Technikum nr 2 im . Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole  Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach. Zespół Szkół nr 3 Stanisława Staszica we Włoszczowie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu – Mokoszynie i Zespół  Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w   Starachowicach znalazły się ex aequo na czwartym miejscu.

Indywidualnie, najlepszy okazał się Karol Polak z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na miejscu II znalazła się Natalia Saletra  z Technikum nr 2 im . Eugeniusza Kwiatkowskiego w ZSZ nr 2 w Starachowicach, natomiast na trzecim - Piotr Laskowski  z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Komisja przyznała też wyróżnienia. Otrzymali je: Damian Loranty z CKZiU w Ostrowcu Świętokrzyskim, Karol Leżuch z ZS nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim i Krzysztof Wojsław z ZSP nr 2 w Jędrzejowie. Nagrody oraz dyplomy wręczali zwycięzcom: wicestarosta Dariusz Dąbrowski, dyrektor ZSZ nr 2 w Starachowicach Grażyna Małecka, a także dr Zygmunt  Niechoda - doradca Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego i Paweł Górski - kierownik działu edukacji normalizacyjnej Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie. Listy gratulacyjne odebrali także opiekunowie. Nagrody ufundowali: Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie, Wojewoda Świętokrzyski i Starosta Starachowicki Piotr Babicki.