16°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1015 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
22 °C 17 °C 20 °C 22 °C 21 °C
10 °C 10 °C 10 °C 12 °C 13 °C
wtorek, 17 grudnia 2019 09:00

Okres przed Świętami Bożego Narodzenia to czas radości i spotkań, wypełnionych opłatkiem i życzeniami, także w samorządzie. Członkowie Zarządu Powiatu znaleźli czas na udział w spotkaniach opłatkowych, jakie odbywały się w zeszłym tygodniu w różnych placówkach oraz organizacjach.

Już po raz dziewiętnasty odbyła się kolacja wigilijna ze Stowarzyszeniem „Niepełnosprawni Plus”.  Podobnie jak w ubiegłych latach, tuż przed świętami Bożego Narodzenia członkowie stowarzyszenia spotkali się, żeby podzielić się wspólnie opłatkiem. Spotkanie zorganizowano w środowe popołudnie, 11 grudnia br. w  Hotelu Senator w Starachowicach. Wśród obecnych panowała wigilijna atmosfera. Zaproszonych gości przywitała prezes Stowarzyszenia „Niepełnosprawni Plus” Alicja Czarnecka, następnie odbył się program artystyczny w wykonaniu podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach. Po wspólnej modlitwie, której przewodniczyli ksiądz Artur Lach, przyszedł czas na życzenia i dzielenie się opłatkiem. Członkom stowarzyszenia serdeczne życzenia składali obecni na spotkaniu przedstawiciele powiatu starachowickiego: Starosta Starachowicki Piotr Babicki oraz Członkowie Zarządu Powiatu: Jerzy Materek i Robert Sowula.

Tego samego dnia, w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach odbyło się  spotkanie opłatkowe  Starachowickiego Stowarzyszenia „Amazonek” z udziałem Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego, Zastępcy Prezydenta Starachowic Anety Nasternak oraz dyrektora PCPR Wiesława Daszkowskiego. Na początku spotkania głos zabrała prezes „Amazonek” Lucyna Młynek, która krótko podsumowała mijający 2019 rok oraz podziękowała za współpracę obecnym władzom. Następnie rozpoczęła się wspólna modlitwa której przewodniczył ksiądz Jarosław Jędrzejewski, a po niej odśpiewana została kolęda „Dla nieobecnych” będąca hołdem dla wszystkich członków oraz przyjaciół starachowickich Amazonek których zabrakło w 2019 roku.

Z kolei wicestarosta Dariusz Dąbrowski uczestniczył w  spotkaniu opłatkowym Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie, które odbyło się w czwartek, 12 grudnia br. Rozpoczęło się ono mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, jaką odprawił dla uczestników ksiądz kustosz Zbigniew Stanios. Uroczysta wieczerza odbyła się w świeżo wyremontowanym Domu Pielgrzyma, który z pomocą środków unijnych, został gruntownie stermomodernizowany. Nie mogło zabraknąć opłatka oraz wspólnego śpiewania kolęd. Wicestarosta dziękując za zaproszenie, życzył wszystkim radosnych świąt Bożego Narodzenia, a także zdrowia i niesłabnącego uśmiechu.