16°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1016 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
22 °C 18 °C 20 °C 22 °C 21 °C
11 °C 10 °C 10 °C 12 °C 13 °C
piątek, 31 stycznia 2020 15:36

Budynek dawnego starostwa sprzedany! Do powiatowej kasy wpłynie 1 mln 700 tys. zł, a w byłej siedzibie powiatu przy ulicy Oświatowej w Starachowicach powstaną mieszkania, jak zapowiada nabywca.

30 stycznia br. odbyły się rokowania w sprawie sprzedaży nieruchomości przy ulicy Oświatowej w Starachowicach, w której m.in. mieściła się dawna siedziba starostwa. Przypomnijmy, że próby zbycia budynku prowadzone były od 8 lat, tj. od 2012 r. W tym czasie odbyło się aż 15 przetargów, za każdym razem kończyły się jednak fiaskiem. Tym razem zainteresowanych kupnem było dwóch oferentów, przy czym na rokowania stawił się tylko jeden. Komisja zdecydowała o wyborze jego oferty, o czym poinformował 31 stycznia br. na konferencji prasowej starosta Piotr Babicki. Jest to pierwsza udana sprzedaż mienia powiatu od kilku lat. Ostatnie duże sprzedaże, na poziomie ok.2 mln zł, notowane były w 2015 r. Tym razem do powiatowej kasy wpłynie 1mln 700 tys. zł, z czego w tym roku będzie to 1 mln zł, o czym poinformował starosta. Reszta pieniędzy przelana zostanie w transzach.
Nowy właściciel zamierza zaadoptować budynek pod lokale użytkowe oraz mieszkania, co – jak ocenia starosta – będzie z dużą korzyścią dla samych mieszkańców. W Starachowicach wciąż bowiem brakuje mieszkań, które można by było wynająć.
O planach  nabywcy mówił na konferencji jego pełnomocnik – Filip Prokop- współwłaściciel Hotelu Senator w Starachowicach
Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek podkreślał, że nie jest to pierwsza udana sprzedaż w tym roku. W ub. tygodniu udało się znaleźć nabywcę na niewielką działkę o powierzchni 186 m kw. przy ul. Bugaj w Starachowicach, będącą własnością Skarbu Państwa. Przetarg odbył się 22 stycznia br. Nieruchomość została sprzedana za kwotę 15, 6 tys. zł. netto.
W najbliższym czasie odbędą się kolejne przetargi, tym razem na sprzedaż nieruchomości, będących własnością Powiatu Starachowickiego. 20 lutego odbędą się 3 przetargi, na sprzedaż 2 działek przy ul. Radomskiej: zabudowanych budynkiem gospodarczym i budynkiem starego szpitala, a także działki przy ulicy Kilińskiego, zabudowanej budynkiem przychodni, przeznaczonej pod działalność leczniczą.
Na 11 lutego br. zaplanowane zostały natomiast rokowania w sprawie sprzedaży dwóch niezabudowanych działek przy ul. Radomskiej.
- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w rokowaniach oraz przetargach – zachęca starosta Piotr Babicki.