16°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1015 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
22 °C 18 °C 20 °C 22 °C 21 °C
11 °C 10 °C 10 °C 12 °C 13 °C
piątek, 28 lutego 2020 13:47

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Starachowicach uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą, organizowanym przez Urząd Miejski w Starachowicach w ramach projektu „Starachowickiej Mapy Aktywności Młodzieżowej” . Wśród poruszanych kwestii znalazły się takie tematy jak ekologia, integracja z osobami z niepełnosprawnościami czy  starachowicka karta młodzieżowa.

25 lutego br. w Urzędzie Miejskim w Starachowicach młodzież spotkała się z przedstawicielami samorządów, jednostek organizacyjnych, ośrodków kultury, radnymi oraz przedstawicielami policji. Było to pierwsze takie spotkanie w ramach projektu  „Starachowickiej Mapy Aktywności Młodzieżowej”. Rozmawiano na tematy związane z aktywnością młodzieży w mieście, w tym m.in. o młodzieżowej nocy basenów i kin, projekcie integracji młodzieży z młodzieżą z niepełnosprawnością, starachowickiej karcie młodzieżowej, komunikacji miejskiej i aplikacji w obliczu potrzeb młodzieży, czy ekologii.
W dyskusji uczestniczyli: Sławomir Rymarczyk - Radny Rady Powiatu Starachowickiego, Piotr Wójtowicz - kierownik Biura Rozwoju Powiatu, Michał Gutowski -dyrektor Wydziału Edukacji i  przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Starachowicach, Włodzimierz Łańcuchowski - przedstawiciel ZEC-u, Krzysztof Charemski - Sekretarz gminy Pawłów, Łukasz Gołda - przedstawiciel gminy Brody, Agnieszka Lasek-Piwarska - Dyrektor SCK, Sławomir Nojek - Dyrektor MOSiR, Jarosław Warszawa - Spółdzielnia Starachowiczanka, Katarzyna Kąpała - przedstawiciel Gminy Mirzec i przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.
Kolejne spotkanie odbędą się 19 marca oraz 21 kwietnia 2020 roku o godzinie 13:00 w Urzędzie Miejskim w Starachowicach.
Organizatorem projektu „Starachowicka Mapa Aktywności Młodzieżowej” jest Urząd Miejski w Starachowicach. Projekt jest współfinansowany ze środków programu Erasmus+. Patronat honorowy sprawują: Starostwo Powiatowe w Starachowicach oraz Stowarzyszenie Edukacja przez Internet z Kielc.


Opr. na podst. informacji UM Starachowice