16°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1015 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
22 °C 18 °C 20 °C 22 °C 21 °C
11 °C 10 °C 10 °C 12 °C 13 °C
poniedziałek, 2 marca 2020 08:52

Starosta Piotr Babicki wspólnie z Wójt Gminy Brody Marzeną Bernat spotkał się z mieszkańcami Adamowa by porozmawiać na temat prowadzonych tu inwestycji na drogach powiatowych.

Spotkanie odbyło się 27 lutego br. w szkole w Adamowie. Oprócz starosty Piotra Babickiego i wójt Marzeny Bernat uczestniczyli w im także: Janusz Adamus - Przewodniczący Rady Gminy w Brodach, radna Ewelina Piętak, Wioletta Kwiecień- Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brodach, Sławomir Mąka - pracownik Urzędu Gminy Brody, a także Jarosław Trzebiński p.o. dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. Głównym tematem rozmów były inwestycje na drogach powiatowych w miejscowości Adamów. Dzięki dobrej współpracy Powiatu i Gminy Brody, realizowane są dzisiaj aż cztery inwestycje na drogach powiatowych, w tym aż trzy (na ul. Szkolnej, Górnej i Starachowickiej) z 80 proc. dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych. Pieniądze na wkład własny przekazuje gmina. Na remont drogi powiatowej nr 0615 T przez wieś Adamów, na ul. Górnej od skraju cmentarza do ul. Kościelnej, pozyskano rządowe wsparcie w wysokości 50%. Pozostałe 50 proc. pochodzi w ok. dwóch trzecich z budżetu gminy i w ok. jednej trzeciej ze środków powiatu.

Fot. UG Brody

W planach jest również remont ostatniego odcinka drogi powiatowej nr 0613 T Starachowice – Adamów- Styków, na ulicy Szkolnej w Adamowie, który został zgłoszony do dofinansowania w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Wniosek został pozytywnie zweryfikowany  przez urząd wojewódzki, co spotkało się z pozytywnym odbiorem mieszkańców. Nie zabrakło też podziękowań dla samorządów za dobrą współpracę i zrozumienie potrzeb mieszkańców.