18°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1021 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
23 °C 24 °C 21 °C 22 °C 23 °C
10 °C 11 °C 14 °C 13 °C 13 °C
piątek, 6 marca 2020 12:56

Panie ze starachowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych odebrały w czwartek (5 marca br.) życzenia od władz powiatowych z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W celebrowaniu tego wyjątkowego święta towarzyszyli im: starosta Piotr Babicki i Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek.

Tak jak co roku panie spotkały się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach by wspólnie,  świętować Międzynarodowy Dzień Kobiet. Prócz członków Polskiego Związku Niewidomych, zjawili się też przyjaciele, wśród nich m.in. starosta Piotr Babicki i Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek, który zostali uhonorowani odznakami za bezinteresowną pomoc, życzliwość  oraz ofiarność, okazaną organizacji. Odbierając to wyróżnienie starosta Piotr Babicki mówił o jego wyjątkowości. Podobnie, Członek Zarządu Jerzy Materek, który nie krył swojej radości. W gronie odznaczonych znaleźli się również: Zbigniew Ronduda – prezes Zarządu Odlewnie Polskie S. A.,  Bożena Samela -  dyrektor Placówki Szkolno – Wychowawczej w Starachowicach oraz Jarosław Babicki, redaktor Tygodnika Starachowickiego.

Panowie złożyli ciepłe życzenia paniom. Prócz zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń i wielu chwil wypełnionych radością, życzyli im również dużo uśmiechu, a także wielu miłych niespodzianek i niezapomnianych wrażeń. Do życzeń dołączyli też kwiaty. Każda z obecnych pań otrzymała po pięknym tulipanie od Zarządu Powiatu. Słowa uznania i podziękowania skierowali również do kobiet: poseł Agata Wojtyszek, Wiesław Daszkowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy w Starachowicach oraz Mirosław Szymczyk, prezes Zarządu Świętokrzyskiego Polskiego Związku Niewidomych.

O część artystyczną zadbali wychowankowie Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Starachowicach, natomiast o stronę kulinarną  -  uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach.