18°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1021 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
23 °C 24 °C 21 °C 22 °C 23 °C
10 °C 11 °C 14 °C 13 °C 13 °C
piątek, 17 kwietnia 2020 12:55

Epidemia koronawirusa nie zatrzymała inwestycji drogowych w powiecie starachowickim. Prace odbywają się zgodnie z harmonogramem, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i zaleceń sanitarnych. Starosta Piotr Babicki wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Jerzym Materkiem monitorowali w zeszłym tygodniu stan zaawansowania inwestycji na drogach powiatowych w Adamowie.

Powiat realizuje obecnie aż cztery inwestycje na drogach powiatowych w Adamowie (gm. Brody). Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych i doskonałej współpracy z Gminą Brody, która przekazała fundusze na pokrycie wkładu własnego. Będzie to skutkowało wyremontowaniem ulicy Górnej na dwóch odcinkach – od  ul. Kościelnej do stacji PKP oraz od skrzyżowania z ul. Kościelną do ulicy Leśnej, a także przebudową ulicy Szkolnej (od skrzyżowania z ul. Kościelną do stacji PKP) i ulicy Starachowickiej (od skrzyżowania z ul. Górną w kierunku szkoły). W przypadku każdej z tych inwestycji prace są już zaawansowane, o czym przekonali się w zeszłym tygodniu starosta Piotr Babicki i członek zarządu Jerzy Materek.


Największe postępy widać na ulicy Górnej (droga powiatowa nr 0615T) od skrzyżowania z ul. Kościelną. Remontowany jest tam 670 m odcinek, na którym wykonana została już podbudowa MCE (z wykorzystaniem konstrukcji istniejącej jezdni), położono pierwszą warstwę nawierzchni bitumicznej i zmodernizowano system odwodnienia. Na ukończeniu są prace brukarskie przy budowie wjazdów i wykonaniu poboczy. Całość powinna potrwać najdłużej do 19 czerwca br.

Na drugim odcinku ulicy Górnej,  tj. od  ul. Kościelnej do stacji PKP (o długości 1125 mb), wykonano  podbudowę MCE  i położono pierwszą warstwę nawierzchni. Obecnie trwają prace brukarskie przy zjazdach do posesji i budowie pobocza dla pieszych. Termin zakończenia tych robót to 30 czerwca br.

Na ulicy Szkolnej (droga powiatowa nr 0613 T), gdzie przebudowany jest 770 metrowy odcinek wykonano już podbudowę w technologii MCE, położono pierwszą warstwę nawierzchni i rozpoczęto prace  brukarskie przy budowie chodnika i wykonaniu zjazdów na posesje. Termin zakończenia robót zaplanowany został na 6 lipca br.

Na ulicy Starachowickiej (droga powiatowa nr 0613 T) przebudowywany jest 770 metrowy odcinek. Wykonawca jak dotąd poszerzył jezdnię, rozpoczął też prace przygotowawcze do wykonania podbudowy w technologii MCE. Na wykonanie całości, zgodnie z harmonogramem, ma czas do końca lipca br.

Łączna długość odnowionych dróg wyniesie ok. 3,6 km, a wartość tych nwestycji sięgnie kwoty ok. 5,7 mln zł.