Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Święto Wojska Polskiego w Starachowicach

Władze powiatu uczciły 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej i obchodzone w tym dniu Święto Wojska Polskiego. Główne uroczystości odbyły się tradycyjnie w kościele pw. Wszystkich Świętych i pod pomnikiem Niepodległości w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wydział Budownictwa i Gospodarki Komunalnej na parterze od 20 sierpnia br.

Z uwagi na rozpoczynający się remont, od 20 sierpnia br. (poniedziałek) Wydział Budownictwa i Gospodarki Komunalnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach będzie pracował w sali konferencyjnej, na parterze budynku. W trakcie trwania remontu tj. od 20 sierpnia do 30 września br., obsługa interesantów tegoż wydziału będzie odbywać się na parterze.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Pośmiertne odznaczenie dla francuskiego bohatera

13 sierpnia br. w Wąchocku odbyła się uroczystość pośmiertnego wręczenia Honorowej Policyjnej Odznaki Zasługi im. „Ponurego” nadaną płk. Arnaud Beltrame, francuskiemu żandarmowi, zastrzelonemu przez napastnika w Trebes na południu Francji. Uczestniczyła w niej Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Tu teatr – bezpłatne zajęcia teatralno – taneczne w MDK

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 19 lat na tygodniowe,  bezpłatne zajęcia teatralno – taneczne pod hasłem „TU Teatr 2k18”. Warsztaty poprowadzi dwójka aktorów – tancerzy: Katarzyna Gocał i Karol Pruciak.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przebudowa drogi w Adamowie

Jeszcze w tym roku przebudowany zostanie blisko kilometrowy odcinek drogi powiatowej w Adamowie, od ul. Kościelnej do Trojaka. Inwestycja będzie kosztować ok. 800 tys. zł. Zostanie zrealizowana wspólnymi siłami Powiatu Starachowickiego i Gminy Brody.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Świętokrzyski Anioł Dobroci 2018

Do 31 sierpnia br. można nadsyłać zgłoszenia do plebiscytu „Świętokrzyski Anioł Dobroci”, organizowanego przez samorząd Województwa Świętokrzyskiego. Ma on na celu uhonorowanie instytucji pomocy społecznej, stowarzyszeń, ale także osób fizycznych szczególnie zaangażowanych w działania na rzecz rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych, ubogich, niezaradnych życiowo, a także osób starszych, niepełnosprawnych, bezdomnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Będą pieniądze na promowanie kultury ludowej

Centrum Twórczości Ludowej w Osinach, ale też inne tego rodzaju placówki w naszym powiecie stoją przed szansą pozyskania pieniędzy na wszelkiego rodzaju działania z zakresu twórczości ludowej i amatorskiej. Stwarza je program „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”, o czym mówili na konferencji: poseł Krzysztof Lipiec, starosta Danuta Krępa i radny województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś, zapowiadając swe wsparcie podczas aplikowania o środki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zamknięcie przejazdu kolejowego we wrześniu

Nie udało się zmienić terminu zamknięcia przejazdu kolejowego w Starachowicach Dolnych. Z uwagi na specyfikę oraz złożoność zaplanowanych prac będą się mogły one rozpocząć dopiero 9 września. Na szczęście potrwają nie 4 tygodnie, jak wstępnie zapowiadano, a 8 dni. Liczymy na wyrozumiałość kierowców oraz mieszkańców.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Bezpłatne testy na obecność na WZW typu C

Mieszkańcy powiatu starachowickiego mogą bezpłatnie przebadać się w kierunku zapalenia wątroby typu C. Testy paskowe będą wykonywane za darmo do końca roku w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Skorzystaj z bezpłatnej kolonoskopii

Tylko do końca roku można skorzystać z darmowych badań w kierunku wczesnego wykrywania raka jelita grubego w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Diagnostyka wykonywana jest w ramach programu profilaktycznego ze środków Ministerstwa Zdrowia. Badania skierowane są do osób z tzw. grupy ryzyka. Pacjenci nie muszą posiadać ubezpieczenia!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS