Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Gimnazjaliści wybierają szkoły


Trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych w Starachowicach. Uczniowie mają do dyspozycji trzy licea ogólnokształcące i tyle samo zespołów szkół zawodowych. Jak na razie większość wybiera te drugie.

kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

CKP wobec dobrej zmiany w edukacji dla rynku pracy - Zaproszenie na konferencję.

Dyrekcja Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach i organizatorzy zapraszają na konferencję p.t.: "Centra Kształcenia Praktycznego wobec dobrej zmiany w  edukacji dla rynku pracy", która odbędzie się dnia 16 maja 2016 r. o godz. 11.00., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach przy ul. dr Wł. Borkowskiego 4

kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

Porządek obrad XVIII sesji Rady Powiatu w Starachowicach

Przewodnicząca Rady Powiatu w Starachowicach Bożena Wrona informuje, że w czwartek 28 kwietnia 2016r. odbędzie się XVIII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Sesja rozpocznie się o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach.
kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

Konferencja "Pokonaj Cukrzycę!"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach serdecznie zaprasza na konferencję organizowaną wspólnie z Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2016r. Tematem przewodnim ogłoszonym przez Światową Organizację Zdrowia WHO jest cukrzyca, a hasło tegorocznych obchodów brzmi „POKONAJ CUKRZYCĘ”.

kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

Konferencja szkolna „Ze Staszicem na tarczy”

W dniu 18 marca 2016 r. Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski wziął udział w konferencji szkolnej pn. „Ze Staszicem na tarczy” zorganizowanej przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wspólnie z II Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży – patronem obu szkół jest właśnie Stanisław Staszic.

kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

50. rocznica wpisania starachowickiego zakładu wielkopiecowego do rejestru zabytków

Dokładnie 50. lat temu, 12 lutego 1966 r., wojewódzki konserwator zabytków uznając wartość starachowickiego zespołu zakładu wielkopiecowego jako zabytku techniki – wpisał go do rejestru zabytków Województwa Kieleckiego pod numerem A.823/1 – 17.

kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

Noworoczne spotkanie członków PRKiOR

W poniedziałek 11 stycznia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbyło się noworoczne spotkanie członków Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Starachowicach. Wspólnie z Członkami Rady, której przewodniczy Pan Kazimierz Dziekoński w spotkaniu uczestniczyli ks. Marek Janas Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, Pan Karol Fijałkowski pełnomocnik Marszałka Województwa Świętokrzyskiego ds. kombatantów i Osób Represjonowanych, Przewodnicząca Rady Powiatu w Starachowicach Pani Bożena Wrona, Starosta Starachowicki Pan Dariusz Dąbrowski, Wicestarosta Starachowicki Pani Agata Gałka- Bernacka, Członek Zarządu Powiatu Pani Lidia Dziura, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Starachowicach Pan Tomasz Andrzejewski, Wójt Gminy Pawłów Pan Marek Wojtas, pełniący funkcje Wójta Gminy Mirzec Pan Dariusz Stachowicz i Komendant Powiatowy Policji w Starachowicach Pan Paweł Szczepaniak.
kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS