0°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1000 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
1 °C 1 °C 1 °C 2 °C 1 °C
-1 °C -1 °C -3 °C -3 °C -5 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 2 grudnia 2020 13:07

W województwie świętokrzyskim funkcjonuje już nowy model obsługi podatników. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w "skarbówce" możliwe jest po wcześniejszym umówieniu przez internet, telefonicznie lub w ostateczności osobiście - w punkcie „Umawianie wizyt" (przy wejściu w każdym urzędzie skarbowym). Szczegółowe informacje znajdują na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Kielcach pod adresem: https://www.swietokrzyskie.kas.gov.pl.


środa, 2 grudnia 2020 09:58

Zarząd Powiatu w Starachowicach zatwierdził wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu starachowickiego w 2021 roku. Szczegóły w uchwale, załączonej poniżej.


poniedziałek, 30 listopada 2020 11:25

Trwa modernizacja jednego z obiektów Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie, w którym powstanie pracownia rehabilitacji, zarówno dla pracowników, jak i osób z zewnątrz. Prace postępują dynamicznie. Inwestycja opiewa na 970 tys. zł.


poniedziałek, 30 listopada 2020 11:12

Starosta Piotr Babicki zachęca do oddawania osocza wszystkich, którzy pokonali koronawirusa i mogą stać się dawcami. To szansa na uratowanie zdrowia i życia innych. 


piątek, 27 listopada 2020 20:20

Walka z COVID – 19, wdrażanie oszczędnościowej polityki finansowej oraz inwestycje na drogach – to główne kwestie, którym podporządkowane były w tym roku działania Zarządu Powiatu w Starachowicach. Od pierwszego dnia trwania epidemii Powiat realizuje zadania w ramach swoich ustawowych obowiązków i sukcesywnie pozyskuje środki zewnętrzne na realizację wsparcia na rzecz mieszkańców.


piątek, 27 listopada 2020 08:56

30 listopada br. odbędzie się XXVI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną posiedzenie zostało zwołane w trybie zdalnym. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00, będą transmitowane na żywo na stronie: https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/857/rada-powiatu-starachowickiego.htm. Porządek obrad prezentujemy poniżej. 


piątek, 27 listopada 2020 08:14

„Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku” - to tytuł kampanii edukacyjno - społecznej, organizowanej przez Fundację PlasticsEurope Polska. Akcja ma przypominać o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu. Problem zanieczyszczenia powietrza doskwiera szczególnie w sezonie grzewczym. Niestety, świadomość negatywnych skutków spalania m.in. plastików w piecach czy przydomowych kotłowniach jest w społeczeństwie wciąż bardzo niska. Dlatego zachęcamy do walki z tymi negatywnymi praktykami i zapoznania się z materiałami na temat akcji. Więcej o akcji: https://www.plasticseurope.org/pl/newsroom/aktualnosci/plastik-nie-do-pieca-piec-nie-do-plastiku


poniedziałek, 23 listopada 2020 09:09

Materiały i środki ochrony osobistej o łącznej wartości blisko 890 tys. zł trafią niebawem do gmin i placówek na terenie całego powiatu starachowickiego. To pomoc rzeczowa Powiatu w ramach projektu „Walka z epidemią COVID-19 na terenie Powiatu Starachowickiego”, realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014 – 2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. 


wtorek, 17 listopada 2020 14:38

19 listopada br. o godz. 17.00 na stronie internetowej Parku Kultury w Starachowicach - http://www.parkkultury.starachowice.eu  oraz portalu społecznościowym Facebook - https://www.facebook.com/escek/ - odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej on - line 14. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego  „Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje”. Zachęcamy do oglądania.


wtorek, 17 listopada 2020 13:47

Poniżej publikujemy informację o wyniku naboru na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert w otwartym konkursie na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Starachowickiego w 2021 r. W dniu 17 listopada br. Zarząd Powiatu Starachowickiego podjął uchwałę w sprawie powołania powyższej komisji (także zamieszczona poniżej).