-6°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1045 hPa


niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek
4 °C 7 °C 8 °C 9 °C 9 °C
-4 °C -1 °C 1 °C 0 °C 4 °C
wtorek, 11 grudnia 2018 14:57

Powiat Starachowicki był fundatorem nagród w IV edycji konkursu poetyckiego pn. „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”, organizowanego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starachowicach i Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Starachowicach. Jego podsumowanie połączone z nagrodzeniem zwycięzców odbyło się 11 grudnia br. podczas imprezy prozdrowotnej „Młodość bez ryzyka" zorganizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia walki z AIDS 2018.


wtorek, 11 grudnia 2018 08:05

W najbliższą sobotę, tj. 15 grudnia br. Starostwo Powiatowe w Starachowicach będzie czynne tak jak w każdy dzień roboczy tj. od godz. 7.30 do godz. 15.30. Jednocześnie informujemy, że  24 grudnia br. (Wigilia) będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników starostwa.


poniedziałek, 10 grudnia 2018 20:50

„Czego jeszcze nie wiesz o przemocy” – to tytuł konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie „Przystań” w Starachowicach w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, wieńczący Kampanię 16. Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu Na Płeć. Jednym z jej uczestników był wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


poniedziałek, 10 grudnia 2018 15:16

Za nami jedno z największych kickbokserskich widowisk w Starachowicach, Mistrzostwa Polski Oriental Rules. Impreza zgromadziła u nas ponad 150 najlepszych fighterów w kraju i potwierdziła wysoki poziom Dragona Starachowice, który został uznany za najlepszą drużynę mistrzostw. Wyczyny sportowców podziwiał starosta Piotr Babicki, który patronował imprezie. 


poniedziałek, 10 grudnia 2018 12:45

Rękodzielnicy z naszego regionu prezentowali swoje wyroby podczas XV Targów Rękodzieła, organizowanych przez Powiatowy Zakład Aktywności w Stykowie. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał w sobotę, 8 grudnia br. wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


poniedziałek, 10 grudnia 2018 12:13

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski nagrodził zwycięzców konkursu historycznego „Orła Wrona nie pokona”, organizowanego po raz dziesiąty przez Stowarzyszenie „Wolni i Solidarni”, przy współpracy z kieleckim oddziałem IPN oraz Starostwem Powiatowym w Starachowicach. Tym razem w szranki stanęło ponad 30 uczniów z trzech gimnazjów i czterech szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie.


środa, 5 grudnia 2018 15:27

Wszystkich, którzy chcieliby być na bieżąco z tym, co się dzieje w naszym Powiecie, zachęcamy do polubienia oficjalnego Funpage’a Piotra Babickiego, Starosty Starachowickiego na portalu społecznościowym Facebook https://www.facebook.com/pg/babickipiotr/. Znajdziecie tam informacje z działalności Zarządu Powiatu, przedsięwzięć inwestycyjnych, zapowiedzi ważnych wydarzeń i fotorelacje. Swój własny Funpage ma też Dariusz Dąbrowski – Wicestarosta Starachowicki - https://www.facebook.com/WICESTAROSTA.TST/. Zachęcamy do likowania i zaglądania!


środa, 5 grudnia 2018 09:44

Już po raz 10. w Starachowicach odbyły się uroczyste obchody święta patronki miasta, świętej Barbary. Mimo deszczowej pogody cieszyły się one zainteresowaniem mieszkańców. Nie zabrakło też władz powiatowych. W uroczystym przemarszu oraz mszy świętej dziękczynnej za opiekę patronki nad miastem uczestniczyli: starosta Piotr Babicki oraz przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona.


wtorek, 4 grudnia 2018 08:39

6 grudnia br. (czwartek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach odbędzie się wieczór poetycki "Drogi do Niepodległości Jana Józefa Wiatra". Spotkanie rozpocznie sie o godz. 17.00. Organizują je: Miejska Biblioteka Publiczna, Klub Seniora "Manhattan" i Dzienny Dom Senior - WIGOR w Starachowicach. W programie zaplanowano również występ zespołu "Kameleon" z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach. Wstęp na imprezę jest wolny. Zachęcamy do uczestnictwa.


poniedziałek, 3 grudnia 2018 15:31

Muzeum Pamiątek Regionalnych w Jagodnem świętowało w zeszłym tygodniu 15–lecie swej działalności. Z tej właśnie okazji odbyło się spotkanie jubileuszowe z udziałem jego twórców, a także przyjaciół. Władze Powiatu reprezentował wicestarosta Dariusz Dąbrowski.