0°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1000 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
1 °C 1 °C 1 °C 2 °C 1 °C
-1 °C -1 °C -3 °C -3 °C -5 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 17 listopada 2020 13:23

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie rocznego programu współpracy  z organizacjami pozarządowymi. Wzięło w nich udział kilkanaście organizacji, działających na terenie powiatu starachowickiego. Dokumenty zgromadzone w ramach konsultacji dostępne są w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Poniżej szczegółowa informacja o wynikach konsultacji.  


poniedziałek, 16 listopada 2020 15:53

25 tabletów wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem oraz usługą bezpłatnego, mobilnego internetu, o łącznej wartości ponad 24 tys. zł, trafiło do Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Ze sprzętu będą mogli korzystać zarówno uczniowie jak i nauczyciele, co z pewnością usprawni proces edukacji cyfrowej, dostęp do treści edukacyjnych w sieci oraz realizację zdalnego nauczania.


czwartek, 12 listopada 2020 22:06

Starosta Piotr Babicki uczestniczył w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Starachowicach, współorganizowanych przez Powiat Starachowicki, Miasto Starachowice, społeczność SP nr 2 oraz Park Kultury.  Z powodu epidemii koronawirusa uroczystość miała inny charakter niż zwykle. Mieszkańcy uczestniczyli w niej za pośrednictwem internetu, a składanie wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości odbywało się indywidualnie przez cały dzień.


poniedziałek, 9 listopada 2020 11:09

Aktualna sytuacja organizacji młodzieżowych na terenie województwa świętokrzyskiego będzie głównym tematem dyskusji podczas kolejnej debaty online z serii #DziałamyRazem, organizowanej przez Fundację Świętokrzyską. Debata odbędzie się w czwartek 12 listopada br. na Facebooku Fundacji Świętokrzyskiej. Początek o godzinie 18:00.


piątek, 6 listopada 2020 15:14

Zarząd Powiatu Starachowickiego ogłasza nabór kandydatów na członków Komisji Konkursowej powołanej do opiniowania ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Starachowickiego w 2021 r.

 

Termin zgłoszeń – do 16 listopada 2020 r.

Szczegóły w załączonych dokumentach.


 


czwartek, 5 listopada 2020 14:13

PFRON wydłuża terminy na składanie wniosków i realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” w Module III.


czwartek, 5 listopada 2020 13:46

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, organizowanych przez  Prezydenta Marka Materka i Starostę Piotra Babickiego, wspólnie ze społecznością Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II oraz Parkiem Kultury w Starachowicach. Ze względu na wyjątkowe okoliczności, wydarzenia będą transmitowane w internecie, na kanale YouTube. Kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości można będzie składać indywidualnie przez cały dzień trwania obchodów. 


środa, 4 listopada 2020 18:06

Zachowanie dystansu, ograniczenie bezpośrednich kontaktów i zaprzestanie transmisji wirusa – to największe wyzwania na dziś. Dlatego w myśl rozporządzenia Rady Ministrów z 2 listopada br., część pracowników Starostwa Powiatowego w Starachowicach pracuje zdalnie. Mieszkańcy powiatu są jednak na bieżąco obsługiwani. Urząd pozostaje otwarty dla interesantów. Apelujemy jednak o załatwianie spraw za pośrednictwem poczty elektronicznej, skrzynki ePUAP, lub telefonicznie. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich.


wtorek, 3 listopada 2020 14:52

 

Starosta Starachowicki zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do konsultacji „Rocznego programu współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 rok”, które prowadzone będą w dniach 10 – 16 listopada 2020 r. przy użyciu „Formularza zgłaszania uwag i opinii”. Szczegóły poniżej. 


piątek, 30 października 2020 10:21

Powiat Starachowicki stara się o pieniądze na zakup sprzętu komputerowego do szkół w ramach rządowego programu Aktywna tablica. Wniosek opiewający na 105 tys. zł został złożony w zeszłym tygodniu do Wojewody Świętokrzyskiego. Pieniądze pozwoliłyby na zakup laptopów wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela w czasie rzeczywistym, za pośrednictwem transmisji audiowizualnej.