-1°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1000 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
1 °C 1 °C 1 °C 2 °C 1 °C
-1 °C -1 °C -3 °C -3 °C -5 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 29 października 2020 20:04

Chciałbyś, aby projekt Twojej grafiki stał się muralem i zdobił mur oporowy przy nowo wybudowanym chodniku w drodze do Rataj (przy ulicy Langiewicza w Wąchocku)? Rusza ogólnopolski konkurs „Stwórz mural w drodze do Rataj”, organizowany przez Powiat Starachowicki wspólnie z Miastem i Gminą Wąchock. Do wygrania – 2 tys. zł!


czwartek, 29 października 2020 16:13

Dobiegła końca budowa chodnika prowadzącego do miejscowości Rataje, przy drodze powiatowej nr 0582T Wąchock – Siekierno – Leśna. Wspólnymi siłami powiatu i gminy Wąchock powstał ponad 500 – metrowy odcinek chodnika, o który tak długo zabiegali mieszkańcy. 


czwartek, 29 października 2020 15:48

Ruszyła kolejna edycja konkursu fotograficznego "Magia powiatu starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje", organizowanego przez Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach i Park Kultury w Starachowicach. Konkurs od lat cieszy się dużą popularnością wśród fotografujących miłośników naszego powiatu. Mamy nadzieję, że w tym roku również pokażą nam jego piękno i magię! Pula nagród w tym roku wynosi dwa tysiące złotych.


wtorek, 27 października 2020 10:25

Dla właścicieli lokali gastronomicznych, kawiarni i barów, rozpoczął się trudny czas. Już po raz drugi zostały zamknięte. Możliwa jest tylko dostawa na wynos. Dlatego tworzymy listę lokali w powiecie starachowskim, w których można zamawiać jedzenie na wynos - #WPowiecieNaWynos. Pamiętajmy o nich, gdy planujemy posiłki! 

#ZamawiamPomagam. 


wtorek, 27 października 2020 09:20

29 października br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędzie się XXV sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie transmitowane na stronie internetowej - https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/857/rada-powiatu-starachowickiego.htm. Porządek obrad prezentujemy poniżej. 

 


wtorek, 27 października 2020 08:42

Do końca marca 2021 r. można oglądać w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wystawę czasową "Przemysł domowy. Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie", poświęconą historii sztućców i  zastaw stołowych od początku XIX wieku do pierwszej połowy XX wieku. Jej uroczysty wernisaż odbył się 23 października br. Uczestniczył w nim m.in. wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


poniedziałek, 26 października 2020 08:39

Jedenastu nauczycieli ze szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Starachowicki zostało wyróżnionych w tym roku Nagrodą Starosty Starachowickiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną władze powiatu odstąpiły od organizacji uroczystej gali. Wyrazy uznania i podziękowania dla pedagogów zostały przekazane nauczycielom za pośrednictwem dyrekcji placówek. 


środa, 21 października 2020 13:15

Zarząd Powiatu Starachowickiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Starachowickiego w 2021 r. Oferty należy składać do dnia 16 listopada br. Szczegóły poniżej. 


piątek, 16 października 2020 14:57

Starostwo Powiatowe w Starachowicach z dniem 19 października br. wznowi przyjęcia interesantów. Bezpośrednia obsługa mieszkańców odbywać się będzie po uprzednim umówieniu się telefonicznie, przy zachowaniu wszystkich niezbędnych rygorów sanitarnych.


piątek, 16 października 2020 12:07

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach zachęca do ochotniczego odbycia służby przygotowawczej.  Szczegóły na temat możliwości ochotniczego odbycia służby przygotowawczej, na plakacie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach, zamieszczonym poniżej.