-1°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1000 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
1 °C 1 °C 1 °C 2 °C 1 °C
-1 °C -1 °C -3 °C -3 °C -5 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 16 października 2020 11:41

Ogłoszenie Starosty Starachowickiego o I przetargu ustnym nieograniczonym na oddanie w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat nieruchomości Skarbu Państwa.


czwartek, 15 października 2020 10:55

Międzynarodowy Dzień Białej Laski – Święto Osób Niewidomych zorganizował po raz kolejny Zarząd Polskiego Związku Niewidomych w Starachowicach. Z uwagi na wyjątkowe okoliczności spotkanie  odbyło się w kameralnym gronie, w plenerze.  Życzenia od władz powiatowych przekazał Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek.


środa, 14 października 2020 08:17

Drogim Pedagogom i Pracownikom Oświaty

składam najserdeczniejsze życzenia

w

Dniu Edukacji Narodowej.

Wasza praca to zawsze „pierwsza linia frontu”

dla rozwoju młodego człowieka.

Bądźcie silni i zdrowi!    

Piotr Babicki

Starosta Starachowickiwtorek, 13 października 2020 09:48

Za nami IV Starachowicka Starzała, wielkie kolarskie widowisko organizowane przez firmę Poland Bike przy współpracy z Powiatem Starachowickim, Miastem Starachowice, samorządami gmin Brody, Pawłów i Bodzentyn oraz Hotelem Europa. Tegoroczne zawody skierowane były do kolarzy z licencjami masters i wszystkich amatorów ścigających się na rowerach szosowych. Mimo ograniczeń związanych z pandemią było sporo nowości – więcej kategorii wiekowych i nagród finansowych.


poniedziałek, 12 października 2020 07:53

Chór „Portamento”, działający przez lata w Młodzieżowym Domu Kultury, a dziś w starachowickim Parku Kultury zdobył nagrodę Grand Prix na III Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze”. Wyróżniona została też jego dyrygentka - Bożena Magdalena Mrózek, która odebrała Nagrodę Specjalną Dyrektora Radia Nadzieja dla najlepszego dyrygenta.


poniedziałek, 12 października 2020 07:40

Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego Sp. z o.o. przyciąga przedsiębiorców szukających atrakcyjnych źródeł finansowania biznesu. Z pomocy finansowej mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy, których firmy już działają na rynku, jak i ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie, a zaprezentują interesujący pomysł na start-up. Jednym z warunków uzyskania pożyczki jest działanie na terenie województwa świętokrzyskiego.


piątek, 9 października 2020 11:45

Zgodnie z decyzją Wojewody Świętokrzyskiego z dn. 9.10.2020 r., od 9 października br. do odwołania PZOZ w Starachowicach ma leczyć pacjentów wyłącznie z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.


środa, 7 października 2020 09:21

Z powodu zakażenia koronawirusem potwierdzonego u kilku pracowników starostwa, od  7 października br. do odwołania Starostwo Powiatowe w Starachowicach będzie zamknięte dla interesantów.


poniedziałek, 5 października 2020 16:19

Wyjątkowy koncert fortepianowy, który rozpoczął cykl koncertów w ramach 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, odbył się  3 października br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach. Była to prawdziwa uczta dla melomanów.


poniedziałek, 5 października 2020 16:11

Stacja Paliw Stemar, Klinika Komputera. Artur Wolski, Budromost – Starachowice Sp. z o.o. i Starpol II Sp. z o.o. – to tegoroczni laureaci Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego pn. „Żelazny Pierścień”. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 3 października br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach.