0°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1000 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
1 °C 1 °C 1 °C 2 °C 1 °C
-1 °C -1 °C -3 °C -3 °C -5 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 18 września 2020 09:37

Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek reprezentował Powiat podczas obchodów Dnia Sybiraka i 81 rocznicy napaści ZSRR na Polskę, organizowanych przez Prezydenta Miasta Starachowice i starachowickie koło Związku Sybiraków przy udziale Społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kochanowskiego.


wtorek, 15 września 2020 14:15

Starostwo Powiatowe w Starachowicach, w oparciu o zapisy art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ogłasza tekst uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego złożonej przez Stowarzyszenie Profilaktyczno – Społeczne „RODZINA” w Brodach, na zadanie: Wspieranie działań prozdrowotnych na rzecz mieszkańców Powiatu Starachowickiego poprzez zorganizowanie Forum Trzeźwościowego Rodzina – Brody 31.10.2020.


piątek, 11 września 2020 14:31

PFRON wydłuża terminy na składanie wniosków i realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” w Module III.


czwartek, 10 września 2020 13:27

Wniosek zgłoszony przez Muzeum Przyrody i Techniki  do programu „Wspieranie działań muzealnych” w ramach naboru I/2020, uzyskał dotację na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na zadanie pn. „Organizacja wystawy czasowej „Przemysł domowy. Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie”.


środa, 9 września 2020 14:47

Starostwo Powiatowe w Starachowicach aktywnie przyłączyła się do wsparcia w projekcie pn.: Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu drugiego. Projekt kierowany jest przede wszystkim do osób zdrowych, a wszelkie działania są realizowane po to, aby zapobiec zachorowaniu na cukrzycę w przyszłości.


środa, 9 września 2020 14:35

Stowarzyszenie Promocji Talentów przy MDK przy współpracy z Parkiem Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki i Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach serdecznie zapraszają na jubileuszowe X Noce Teatralne. To będzie wielkie święto miłośników teatru i dobrego humoru.


środa, 9 września 2020 12:31

Powiat pozyskał ponad 1, 2 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020. Pieniądze trafią do domów pomocy społecznej w Starachowicach i Kałkowie- Godowie.


poniedziałek, 7 września 2020 14:13

Starostwo Powiatowe w Starachowicach, w oparciu o zapisy art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ogłasza tekst uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego złożonej przez Fundację Kukułeczka, na zadanie: Organizacja czasu wolnego oraz wypoczynku dla dzieci i młodzieży  o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym, w tym poprzez rozwijanie własnych zainteresowań. „Uczymy się i nagrywamy”.


poniedziałek, 7 września 2020 10:17

Jesteś mieszkańcem powiatu starachowickiego? Masz co najmniej 50 lat i dodatkowo orzeczenie o niepełnosprawności czy niskie kwalifikacje, które chciałbyś podnieść? To coś dla ciebie! Rozpoczął się nabór do projektu „Starachowicki Inkubator Zawodów”, realizowanego przez firmę CERTES   sp. z o.o. w partnerstwie z Powiatem Starachowickim. Zgłoszenia można składać do 12 września br. Szczegóły poniżej.


piątek, 4 września 2020 13:14

Ogłoszenie wyników Otwartego Konkursu Ofert na wsparcie ze środków PFRON realizacji zadań  publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych przez samorząd powiatu starachowickiego fundacjom i organizacjom pozarządowym w 2020r.