16°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1016 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
27 °C 26 °C 28 °C 25 °C 20 °C
15 °C 14 °C 15 °C 17 °C 15 °C
wtorek, 28 listopada 2017 20:32

Najpierw msza święta w intencji Ojczyzny, a potem złożenie wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości – tak wyglądały obchody 187. Rocznicy Wybuchu Powstania Listopadowego w Starachowicach, zorganizowane przez Starostę Starachowickiego Danutę Krępę w ramach Honorowego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Po raz pierwszy w Starachowicach odbyły się uroczyste obchody Wybuchu Powstania Listopadowego. Ich organizatorem była Starosta Starachowicki Danuta Krępa, która zaprosiła mieszkańców najpierw na mszę świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się tradycyjnie w Kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Starachowicach,

a potem pod Pomnik Niepodległości, gdzie złożono wiązanki i zapalono znicze.

Starosta podkreślała w swym wystąpieniu, że wolność i niepodległość zawdzięczamy  ludziom, którzy przez wieki o nie walczyli. Przypomniała, że w przyszłym roku będziemy obchodzić 100 –lecie odzyskania niepodległości i musimy je uczcić godnie. Na koniec podziękowała wszystkim, którzy zgromadzili się pod pomnikiem, aby uczcić 187. Rocznicę wybuchu powstania.

Uroczystej oprawy  nadali uroczystości uczniowie klasy mundurowej ZDZ w Starachowicach z pododdziału historycznego fizylierów z okresu Księstwa Warszawskiego, którzy pełnili wartę honorową przy Pomniku Niepodległości.