Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 9 października 2018 10:37

Blisko 130 uczniów z dziesięciu starachowickich szkół pobiegło 5 października br. dla Niepodległej. Była to już kolejna impreza zorganizowana w ramach 100-lecia Odzyskania Niepodległości, której patronowała starosta Danuta Krępa. Organizatorem imprezy był tym razem Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.

W imprezie wystartowało 128 zawodników z dziesięciu starachowickich szkół: SP 10, SP1, SP6, Gimnazjum nr 2 i 3, a także I i II LO oraz ZSZ nr 1, 2 i 3, którzy ścigali się na dystansach: 800 m (dziewczyny) oraz 1000 m (chłopcy). Młodzież rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych oraz gimnazjów, a także szkół ponadgimnazjalnych. I tak, w najmłodszej kategorii najlepiej pobiegła Klaudia Roesler z Gimnazjum nr 3 w Starachowicach. II miejsce zajęła Maja Peryt z SP 6 w Starachowicach, a trzecia była Klaudia Bidzińska z Gimnazjum nr 2 w Starachowicach. Wśród chłopców zwyciężył Jakub Ciemięga z Gimnazjum nr 3. Drugi na mecie był Jakub Barański z Gimnazjum nr 2 w Starachowicach, a trzeci – Sebastian Stajniak z tej samej szkoły.
W kategorii dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się Karina Kosiarska z ZSZ nr 2 w Starachowicach. Druga była Monika Kardaś z I LO, a trzecia na podium stanęła Dominika Pocheć z ZSZ nr 2 w Starachowicach. Wśród chłopców najszybciej przybiegł Michał Sepioło z II LO. Drugi najlepszy czas uzyskał Krystian Góźdź z ZSZ nr 3 w Starachowicach, a trzeci na mecie był Bartosz Wiącek z II LO w Starachowicach. Dekoracji zwycięzców dokonała starosta Danuta Krępa, wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Moniką Nowak oraz dyrektor ZSZ nr 2 w Starachowicach Grażyną Małecką.

Gratulując sukcesów, dziękowała młodzieży za uczestnictwo w biegu i podkreślenie znaczenia obchodów 100 –lecia odzyskania Niepodległości.