Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 12 października 2018 18:52

Kapsuła Niepodległości, a w niej - List do przyszłych Pokoleń z podpisami mieszkańców, jubileuszowe wydanie Tygodnika Starachowickiego, prace laureatów konkursu pn. „Starachowice za 20 lat” i wiele innych przedmiotów, przyniesionych m.in. przez starostę Danutę Krępę, zakopana została w środę, 10 października 2018 r. pod płytą starachowickiego rynku. Inicjatorem akcji, w którą włączył się również Powiat Starachowickiego , była redakcja Tygodnika Starachowickiego.

Tym niezwykłym wydarzeniem dziennikarze Tygodnika Starachowickiego postanowili uczcić 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości, dokładając własną cegiełkę do trwających od blisko roku obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

W Kapsule znalazł się m.in. List do Przyszłych Pokoleń, podpisywany chętnie przez wielu mieszkańców.

Swój podpis pod dokumentem złożyła także starosta Danuta Krępa, która uczestniczyła w tym wydarzeniu.

Oprócz niego trafiło tam również jubileuszowe wydanie Tygodnika Starachowickiego z kalendarium najważniejszych, historycznych wydarzeń z naszego terenu od 1918 r. do dziś, a także informacjami o wszystkich gminach oraz Powiecie Starachowickim, przedmioty od mieszkańców i władz, jak również prace uczestników konkursu „Starachowice za 20 lat”. Zawartość kapsuły miała dać obraz współczesnego świata przyszłym pokoleniom. Zgodnie z założeniem, zostanie ona otwarta za 50 lat, w 2068 r. Pojemnik został zakopany w specjalnie przygotowanym miejscu na starachowickim rynku. Spotkanie odbyło się w atmosferze zabawy.

Mieszkańcy mogli oglądać występy zespołu „Starachowianie”, młodych wokalistów z MDK, a także zespołu Szmelc Paka. Korzystając z okazji nagrodzono również autorów najlepszych prac w konkursie plastycznym „Starachowice za 20 lat”. Upominki dla nich przygotowało m.in. Starostwo Powiatowe.