25°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1022 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
21 °C 25 °C 26 °C 28 °C 29 °C
15 °C 15 °C 15 °C 15 °C 15 °C
poniedziałek, 15 października 2018 14:57

20-lecie swego istnienia świętował w piątek, 12 października br. Starachowicki Klub Amazonek. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyły mu władze powiatu: starosta Danuta Krępa i wicestarosta Marek Pawłowski.  

Są silne, radosne, i uśmiechnięte. Uczą jak żyć mądrze i pełnią życia. Dają nadzieję i wiarę, dzielą się doświadczeniem i powtarzają, że rak nie jest wcale wyrokiem, uświadamiając przy tym kobietom, że przegrana bitwa o pierś, to często wygrana wojna o długie życie. Robią to nieprzerwanie już od dwóch dekad. 12 października Starachowicki Klub Amazonek świętował 20-lecie swej działalności. W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć władz powiatowych.

Pięknego jubileuszu gratulowała Paniom starosta Danuta Krępa wspólnie z wicestarostą Markiem Pawłowskim, dziękując za wszystko co zrobiły dotychczas dla innych kobiet.


To dzięki Amazonkom zaczęło się mówić głośno w Starachowicach o raku piersi, o tym jak ważna jest profilaktyka, a organizowane przez nie spotkania profilaktyczne, Białe Niedziele czy marsze różowej wstążeczki integrują wokół tego problemu coraz więcej starachowiczan. I za to należą się Paniom wielkie ukłony! Zwłaszcza, że ich działalność jest wielostronna, o czym mówiła podczas jubileuszu przewodnicząca Lucyna Młynek.

W klubie prowadzone są bowiem zajęcia z psychologiem i fizjoterapeutą. Panie wymieniają się doświadczeniami i wspierają nawzajem. Bo w grupie jest łatwiej, zwłaszcza zmagać się z problemami. Dlatego Panie biorą udział w wycieczkach, pielgrzymkach czy turnusach rehabilitacyjnych, utrzymując kontakty ze swoimi koleżankami z klubów w ościennych powiatach, których nie mogło także zabraknąć podczas jubileuszu. Podczas spotkania, jakie odbyło się w Hotelu Europa Starachowickie Amazonki podziękowały władzom, lekarzom, sponsorom, a także współpracownikom i przyjaciołom, którzy wspierali je przez te lata. W dowód uznania wręczały im statuetki. Dwie z nich trafiły również do starosty Danuty Krępy i wicestarosty Marka Pawłowskiego, natomiast podziękowania - do pracowników starostwa, którzy na co dzień współpracują z Amazonkami.