Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 9 listopada 2018 12:47

Starosta Danuta Krępa wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Moniką Nowak odwiedziła mieszkanki powiatu starachowickiego, które podobnie jak Niepodległa obchodzą w tym roku jubileusz 100–lecia swoich urodzin.  W imieniu władz powiatowych podziękowały za trudy oraz owoce ich życia, życząc dużo zdrowia i pogody ducha na kolejne lata i zapraszając na wielki urodzinowy koncert "Śpiewamy i Tańczymy dla Niepodległej", jaki odbędzie się 11 listopada br. w Starachowickim Centrum Kultury.

Z okazji 100 –lecia odzyskania niepodległości władze powiatu postanowiły odwiedzić mieszkańców Powiatu Starachowickiego, którzy są rówieśnikami Niepodległej, tj. którzy urodzili się w 1918 r. i podobnie jak ona świętują w tym roku jubileusz swoich 100 urodzin. Stąd też czwartkowa wizyta starosty Danuty Krępy i Członka Zarządu Powiatu Moniki Nowak u Pań: Marii Bereżańskiej z Kuczowa,

Marianny Bednarskiej z Dąbrowy

oraz Otolii Bzymek z Nieczulic.

Ich dzieciństwo i młodość przypadły na czasy II Rzeczypospolitej i restytucji państwa polskiego. Doświadczyły okropności II wojny światowej, a potem wspólnie z innymi uczestniczyły w powojennej odbudowie państwa polskiego, przeżywając czasy PRL-u i karnawał Solidarności. Ich życie stanowi żywą kronikę tamtych czasów oraz skarbnicę doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków, która jest naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem.
W tym wyjątkowym roku, Roku Jubileuszu 100–lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości władze powiatu podziękowały im za wszelkie trudy oraz owoce minionych stu lat, życząc zdrowia i pogody ducha na kolejne lata. Zaprosiły też jubilatki na urodziny Niepodległej, jakie odbędą  11 listopada br. najpierw pod Pomnikiem Niepodległości, a potem w Starachowickim Centrum Kultury, gdzie o godz. 16.00 rozpocznie się koncert "Śpiewamy i Tańczymy dla Niepodległej".