Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 9 listopada 2018 15:58

Uczniowie starachowickich szkół ponadgimnazjalnych bili dzisiaj (9 listopada br.) „Rekord dla Niepodległej”. O godz. 11.11 podobnie jak kilka milionów uczniów w całym kraju zaśpiewali cztery zwrotki hymnu Polski. Starosta Danuta Krępa wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu towarzyszyła w tej akcji młodzieży z III LO w Starachowicach.

Akcja „Rekord dla Niepodległej” została ogłoszona przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. W całym kraju ponad 4,8 mln uczniów i prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty z 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. Wśród nich znalazły się również szkoły z naszego powiatu. Starosta Danuta Krępa wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Moniką Nowak towarzyszyły w tej akcji młodzieży III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Równo o godz. 11.11 razem z uczniami,  nauczycielami i rodzicami zgromadzonymi na sali gimnastycznej, odśpiewały cztery zwrotki polskiego hymnu narodowego.

Potem obejrzały przedstawienie, jakie na okoliczność Narodowego Święta Niepodległości przygotowała młodzież. Był to ciekawy montaż słowno – muzyczny, opowiadający historię dochodzenia Polski do wolności, za który starosta podziękowała uczniom. Korzystając z okazji zaprosiła ich również na centralne obchody 100 –lecia odzyskania niepodległości, jakie odbędą się w tą niedzielę, 11 listopada.

Imprezie towarzyszyła wystawa prac Sylwestra Kiełka, dyrektora Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach, przedstawiające ważne postaci w polskiej historii zasłużone dla niepodległości.