17°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1028 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
26 °C 27 °C 29 °C 29 °C 29 °C
12 °C 14 °C 15 °C 16 °C 17 °C
wtorek, 11 grudnia 2018 14:57

Powiat Starachowicki był fundatorem nagród w IV edycji konkursu poetyckiego pn. „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”, organizowanego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starachowicach i Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Starachowicach. Jego podsumowanie połączone z nagrodzeniem zwycięzców odbyło się 11 grudnia br. podczas imprezy prozdrowotnej „Młodość bez ryzyka" zorganizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia walki z AIDS 2018.

Była to już czwarta edycja tego konkursu. Tym razem był on skierowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, a także III szkół gimnazjalnych. Ogółem wpłynęło na niego 11 wierszy, 6 ze szkół podstawowych i 5 ze szkół gimnazjalnych. Komisja konkursowa, pod przewodnictwem Janusza Zakrzewskiego, prezesa oddziału Rejonowego PCK w Starachowicach, oceniała je pod względem samodzielności wykonania, zgodności z regulaminem, pomysłowości, oryginalności i trafności argumentów, a także wyrażania własnych spostrzeżeń oraz przemyśleń na temat zawarty w haśle. I tak, w kategorii szkół podstawowych, I miejsce zajął Mateusz Zieliński. II miejsce przypadło w udziale Karolinie Pocheć, a III Oliwierowi Mazonikowi. Komisja przyznała też wyróżnienia dla Dominiki Walkiewicz, Aleksandry Mergalskiej i Mai Pocheć.
W kategorii szkół gimnazjalnych najwyżej oceniono pracę Julii Zaręby. II miejsce zajęła Zuzanna Mazurkiewicz, a III – Weronika Zielińska. Tu też przewidziano wyróżnienia, dla Wiktorii Słyk i Julii Mazur. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 11 grudnia, podczas imprezy prozdrowotnej „Młodość bez ryzyka”, organizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia walki z AIDS 2018.

W imieniu starosty Piotra Babickiego, wręczyła je Anna Ciesielska, Rzecznik Prasowy Zarządu Powiatu, gratulując młodym poetom i życząc dalszych sukcesów.

Z kolei Zastępca Prezydenta Jerzy Miśkiewicz nagrodził uczniów za czynny udział w imprezie.