1°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1011 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
-1 °C -2 °C -1 °C 2 °C 1 °C
-4 °C -6 °C -6 °C -3 °C -6 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 5 marca 2019 09:18

Starosta Piotr Babicki objął honorowy patronat nad XVI Powiatowym Przeglądem Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży „Salon wiosenny 2019” pt. „Barwy muzyki”. Konkurs skierowany jest do uczniów z terenu powiatu starachowickiego.  Prace plastyczne można składać do 1 kwietnia br. w MDK w Starachowicach. Zachęcamy do udziału w konkursie!

Przegląd organizują: Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach i Stowarzyszenie Promocji Talentów przy MDK w Starachowicach, by krzewić i upowszechniać twórczość plastyczną wśród dzieci i młodzieży z naszego powiatu. Chodzi także o propagowanie twórczych form spędzania wolnego czasu, a także rozwijanie kreatywności, wrażliwości i wyobraźni plastycznej u młodych.  Tematyka tegorocznego konkursu związana jest z 200. rocznicą  urodzin Stanisława Moniuszki twórcy opery narodowej (rok 2019 ogłoszony przez Sejm i Senat RP Rokiem Stanisława Moniuszki). Uczestnicy mogą się inspirować operami tj. „Halka” czy „Straszny Dwór”, ale także muzyką, jaka została stworzona na przestrzeni wieków - od dawnej po współczesną. Organizatorzy zachęcają także do korzystania z własnej wyobraźni i wrażeń muzycznych odnoszących się do współczesnych ikon muzyki pop czy grup muzycznych.

Technika jest przy tym dowolna, począwszy od rysunku, przez prace malarskie a na collage’u skończywszy.

Prace można składać do poniedziałku, 1 kwietnia do godz. 15.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach (ul. Gliniana 10). Będzie je oceniało profesjonalne jury, złożone z artystów plastyków i pedagogów. Wernisaż wystawy pokonkursowej wraz z wręczeniem nagród oraz wyróżnień odbędzie się 11 kwietnia o godz. 12.00 w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Więcej informacji w regulaminie. 


Karta zgłoszenia do pobrania ze strony: http://www.mdkstarachowice.pl

Fot. Praca Poli Kurowskiej, lat 6,5 pracownia plastyczna MDK