1°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1011 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
-1 °C -1 °C 0 °C 2 °C 2 °C
-4 °C -6 °C -6 °C -3 °C -7 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 11 września 2019 15:27

20 września br. w hali spustowej Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbędą się 9. Noce Teatralne, organizowane przez Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicachw partnerstwie z Muzeum Przyrody i Techniki, Starachowickim Centrum Kultury, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 i Młodzieżowym Domem Kultury w Starachowicach. Na scenie wystapią: Eko Teatr, Teatr Panopticum i znany aktor Artur Barciś ze swoim show. Już dziś zapraszamy!

 

9 Noce Teatralne

20 września  2019 r. od godziny 19.00,

hala spustowa Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach  


19.15Eko Teatr „Hamlet w butelce” – Stowarzyszenie „Głowa do góry” i Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach

EkoTeatr to teatr doraźny, teatr który działa od września 2019 roku, w ramach projektu „Hamlet w butelce”. Młodzi ludzie chcą zwrócić uwagę na problem ze wszechogarniającym i zalewającym nas zewsząd plastikiem. To głos młodych w bardzo ważnej sprawie! Projekt „Hamlet w butelce” jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021 oraz ze środków Województwa Świętokrzyskiego.

Wystąpią: Maria Daniszewska, Roksana Derlatka, Adrian Dwojak, Natalia Gębura, Julia Jagiełło, Klaudia Jędrzejczyk, Igor Kaczorowski, Leon Kaczorowski, Bartosz Kołacz, Dominika Kubik, Julia Łaszewicz, Dominik Telec, Bartosz Zaborski.

Reżyseria: zespołowa

Scenariusz: zespołowy

 

20.00 - Teatr Panopticum „Buziaki” – teatr Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

Wciągająca i nieco eksperymentalna opowieść o zmieniającym się świecie, ekologii, rodzicielstwie i miłości, w wykonaniu młodych artystów Teatru Panopticum z Lublina. Dotknięte w spektaklu problemy widziane są z perspektywy dzieci porozumiewających się językiem ludzi dorosłych, ujęte w niekonwencjonalny kształt teatralny.” Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie dramatu współczesnego szwajcarskiego dramaturga Camille Rebetez pt. „Strajk Buziaków” i tekstów własnych.

Scenariusz:  praca zespołowa

Reżyseria:  Mieczysław Wojtas

Muzyka i przygotowanie wokalne:  Piotr Tesarowicz

Wystąpią:  Rozalia Sawa, Agata Korzeniowska,  Jakub Wyszomirski, Aleks Skóra, Łucja Paszkowska, Maja Kalbarczyk, Michalina Puła, Marcin Lisowski, Jakub Kondrat.

 

21.00 - Artur Barciś Show

„Artur Barciś Show”, to pełne humoru i wdzięku spotkanie ze znakomitym i bardzo lubianym aktorem - Arturem Babrisiem, znanym telewizyjnej publiczności m.in. z z roli Norka w popularnym serialu „Miodowe lata” czy świetnej postaci Arkadiusza Czerepacha w „Ranczu”.

We właściwy sobie sposób nawiązuje niezwykły kontakt z widzami opowiadając anegdoty o swojej zabawnej drodze do aktorstwa. Zaprasza za kulisy teatru i planu filmowego opowiadając o tremie, dykcji, różnego rodzaju „sypkach”, czyli aktorskich wpadkach, oraz dowcipach jakie aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko to jest w mistrzowski sposób opatrzone wykonywanymi piosenkami.

Wstęp wolny

Podczas Nocy teatralnych czynny będzie bufet teatralny.

21 września o godzinie 10.00 w MDK w Starachowicach odbędą się warsztaty aktorskie, które poprowadzi Artur Barciś.

 

Zadanie jest współfinansowane przez: Urząd Marszałkowski,  Powiat Starachowicki i Gminę Starachowice.