15°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1016 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
27 °C 26 °C 28 °C 25 °C 20 °C
15 °C 14 °C 15 °C 17 °C 15 °C
piątek, 17 kwietnia 2020 18:00

Stowarzyszenie byłych żołnierzy „Rezerwa” w Starachowicach dezynfekuje przestrzeń publiczną w powiecie starachowickim. 17 kwietnia br., akcji odkażania poddane zostało starostwo powiatowe, a w kolejce czekają kolejne budynki użyteczności publicznej.

Projekt #SekcjaDezyfekcja, to rozwinięcie działań pomocowych organizacji społecznych w zakresie walki z COVID-19. Powstał z inicjatywy Fundacji na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju Combat Alert, poprzez społeczne zaangażowanie środowisk proobronnych wspieranych przez Biuro do spraw Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej.

Ponad 300 wolontariuszy na terenie całego kraju  realizuje działania mające na celu odkażanie obiektów przestrzeni publicznej narażonych na kontakt z wirusem, m.in.: poręcze, windy, domofony, ciągi komunikacyjne. I właśnie takie działania z udziałem stowarzyszenia byłych żołnierzy „Rezerwa” w Starachowicach, rozpoczęte zostały w piątek w powiatowych  obiektach użyteczności publicznej. W porozumieniu ze starostą Piotrem Babickim wytypowane zostały miejsca, w których przeprowadzona zostanie dezynfekcja. Będą to:  starostwo powiatowe (tu akcja przeprowadzona została już w piątek), Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, bursa przy ul Radomskiej, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Starachowicach, Powiatowy Urząd Pracy, domy pomocy społecznej: w Starachowicach oraz Kałkowie – Godowie, Młodzieżowy Dom Kultury, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz sanepid.

 Jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc i okazane wsparcie w walce z dalszym rozprzestrzenianiem się COVID-19.