24°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1012 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
21 °C 20 °C 21 °C 23 °C 23 °C
11 °C 11 °C 9 °C 10 °C 12 °C
piątek, 22 maja 2020 14:44

W najbliższy poniedziałek, tj. 25 maja br. na stronie internetowej powiatu, a także  portalu społecznościowym Facebook zamieszczony zostanie film popularno – naukowy pt. „Żelazna Dolina”, stanowiący alternatywę dla organizowanych corocznie warsztatów archeologicznych „Żelazne Korzenie”, które z uwagi na epidemię nie mogą się odbyć. Może on zostać wykorzystany zarówno przez osoby zainteresowane dziedzictwem regionalnym, jak i nauczycieli historii czy geografii we wszystkich typach szkół, zwłaszcza teraz gdy pracują one zdalnie.

Powiat Starachowicki wraz z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego od 18 lat organizuje warsztaty archeologiczne pn. „Żelazne Korzenie”, wzbudzające duże zainteresowanie odbiorców, w tym licznych grup uczniów i nauczycieli szkół z całej Polski.
Niestety tegoroczne plany pokrzyżowała panująca epidemia. Dlatego też chcemy zaprosić Państwa do obejrzenia popularno-naukowego filmu pt. „Żelazna Dolina”, pokazującego starożytną historię regionu świętokrzyskiego w oparciu o dziedzictwo wyjątkowej doliny rzeki Kamiennej. Z powodzeniem może on zostać wykorzystany zarówno przez osoby zainteresowane dziedzictwem regionalnym, jak i nauczycieli historii czy geografii jako materiał dydaktyczny we wszystkich typach szkół, zwłaszcza teraz gdy pracują one zdalnie.
Film powstał dzięki współpracy Powiatu Starachowickiego ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także Powiatem Ostrowieckim.
Trwa 24 minuty i zostanie opublikowany 25 maja 2020 r. na stronach internetowych i profilach Facebook zarządzanych przez wymienionych partnerów.
Za rok w maju zapraszamy na jubileuszową XX edycję „Żelaznych Korzeni”, które odbędą się w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.