1°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1011 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
-1 °C -1 °C 0 °C 2 °C 2 °C
-4 °C -6 °C -6 °C -3 °C -7 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 5 listopada 2020 13:46

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, organizowanych przez  Prezydenta Marka Materka i Starostę Piotra Babickiego, wspólnie ze społecznością Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II oraz Parkiem Kultury w Starachowicach. Ze względu na wyjątkowe okoliczności, wydarzenia będą transmitowane w internecie, na kanale YouTube. Kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości można będzie składać indywidualnie przez cały dzień trwania obchodów. 

Główne obchody poprzedzi w tym roku wystawa „Wojna polsko - bolszewicka 1920 r. w dokumentach z zasobu Archiwum Państwowego w Kielcach i jego Oddziału w Sandomierzu", którą można oglądać od 6 do 16 listopada br. na placu przy Kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach. Wystawa została  przygotowana i użyczona przez Archiwum Państwowe w Kielcach.
11 listopada o godz. 11.30 rozpocznie się transmisja lub retransmisja koncertu chórów Parku Kultury pod dyrekcją dr Bożeny Magdaleny Mrózek, zatytułowanego „Bogu i Ojczyźnie”. 
Po nim, o godz. 12.00 w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Będzie ona także transmitowana lub retransmitowana na kanale YouTube (link do transmisji - https://www.youtube.com/watch?v=7bLfTPwSJFU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1p8OpoN0VpADmRCxxCHRfjoxsuummS1ctZCgmiWkssB5nztC3Xpg7Lwgg). 
Ze względu na epidemię, zachęcamy do zdalnego uczestnictwa w tych wydarzeniach. 
Od godz. 11.30 do godz. 13.30 pełniona będzie warta honorowa pod Pomnikiem Niepodległości w Starachowicach. Wiązanki można będzie składać indywidualnie przez cały dzień trwania obchodów. 
Przeżyjmy ten dzień wyjątkowo, w tym wyjątkowym czasie, ale w poczuciu wspólnoty.