0°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1022 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
5 °C 3 °C 1 °C 2 °C 2 °C
0 °C -1 °C -3 °C -4 °C -3 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 16 listopada 2020 15:53

25 tabletów wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem oraz usługą bezpłatnego, mobilnego internetu, o łącznej wartości ponad 24 tys. zł, trafiło do Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Ze sprzętu będą mogli korzystać zarówno uczniowie jak i nauczyciele, co z pewnością usprawni proces edukacji cyfrowej, dostęp do treści edukacyjnych w sieci oraz realizację zdalnego nauczania.

„Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” stanowią formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. NASK PIB jako operator OSE, został na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej uprawniony do nieodpłatnego wyposażenia szkół w sprzęt komputerowy i inne urządzenia multimedialne, a także do zapewnienia szkołom usługi bezprzewodowego dostępu do internetu wraz z niezbędnymi urządzeniami umożliwiającymi korzystanie z tych usług oraz z oprogramowaniem. Wśród szkół, które je otrzymały znalazł się Zespół Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. 16 listopada br. odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu w obecności starosty Piotra Babickiego, wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego i poseł Agaty Wojtyszek. 
Wartość dostarczonego pakietu(25 tabletów wraz z etui, klawiaturą, rysikiem i usługą bezpłatnego, mobilnego dostępu do sieci internetu) wynosi ponad 24 tys. zł. 
Sprzęt będzie stanowić wymierną pomoc zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli w realizacji zdalnego kształcenia. Przyczyni się również do usprawnienia procesu edukacji cyfrowej.