3°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1016 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
3 °C 3 °C 5 °C 9 °C 10 °C
-2 °C -3 °C -4 °C -1 °C 4 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 8 lutego 2021 11:34

Ponad 200 dzieciaków ze wszystkich przedszkoli miejskich w Starachowicach zostanie objętych gimnastyką korekcyjną przez specjalistów z Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w Starachowicach. Dzięki dobrej współpracy powiatu z miastem, co tydzień, w każdym przedszkolu odbywać się będą 2 godziny ćwiczeń korekcyjnych dla dzieci. Przewidziano też dodatkowe godziny na badania postawy i sprawdzenie postępów.

O tym, jak ważna jest dbałość o właściwą postawę u dzieci, nie trzeba dzisiaj nikogo przekonywać. Wszyscy mamy świadomość, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W trosce o rozwój najmłodszych, Powiat podpisał umowę z Gminą Starachowice na realizację zajęć z gimnastyki korekcyjnej w przedszkolach miejskich nr 2,6,7,10,11,13,14 i 15. Przez osiem miesięcy, specjaliści z Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w Starachowicach prowadzić będą zajęcia korekcyjne z przedszkolakami. W każdym tygodniu, po 2 godziny. Przewidziano też dodatkowy czas na badania i monitoring postępów, po 3 godziny miesięcznie w każdym przedszkolu przez 4 miesiące. 
Zajęcia ruszyły w lutym i potrwają do końca grudnia 2021 r.(z pominięciem wakacji i września).  Gmina przekaże na ten cel dotację w wysokości 39 317,70 zł.