Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 29 marca 2021 11:01

Wymianie doświadczeń i usprawnieniu pracy wydziałów komunikacji służyło robocze spotkanie pracowników starostw powiatowych w Starachowicach i Kielcach. Tematami wiodącymi były kwestie z zakresu rejestracji pojazdów, wydawania uprawień, a także licencji i zezwoleń.

Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kielcach, jeszcze przed rozpoczęciem obowiązujących obecnie obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa. Uczestniczyli w nim pracownicy Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Starachowicach, wykonujący obowiązki związane z: rejestracją pojazdów, wydawaniem i cofaniem uprawnień dla kierujących, zbyciem i nabyciem pojazdów, wydawaniem licencji i zezwoleń oraz stacjami kontroli pojazdów i ośrodkami szkolenia kierowców. Dyrektor Marcin Sowula spotkał się również ze starostą kieleckim Mirosławem Gębskim, z którym rozmawiał m.in. o bezpośredniej obsłudze klientów w dobie pandemii. Konsultacje miały na celu wymianę doświadczeń i usprawnienie organizacji pracy obu wydziałów. 
- Wydział Komunikacji i Dróg to jeden z najbardziej obleganych wydziałów starostwa. Zależy nam, aby obsługa mieszkańców odbywała się jak najlepiej – mówi starosta Piotr Babicki, przypominając szereg rozwiązań, jakie zostały wprowadzone w celu usprawnienia pracy, w tym m.in. zlikwidowanie wielogodzinnych kolejek, odbiór stałego dowodu rejestracyjnego bez konieczności telefonicznego umawiania się na wizytę, czy możliwość płacenia kartą płatniczą bezpośrednio przy stanowiskach CEPiK.