Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 7 kwietnia 2021 15:18

Grafika #PowiatSzczepiPowiat zaproponował Wojewodzie Świętokrzyskiemu uruchomienie Samorządowego Punktu Szczepień Masowych w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Byłby to dodatkowy i odrębny Punkt Szczepień Masowych w powiecie starachowickim. 

Samorządowy PSM byłby usytuowany w szpitalu, poza obszarem leczenia pacjentów zakażonych SARS-COV-2, w miejscu całkowicie bezpiecznym. Za taką lokalizacją przemawia wiele argumentów, związanych z dostępnością zarówno infrastruktury szpitalnej, wykwalifikowanej kadry medycznej, jak i komunikacji. 

Co teraz?

Propozycja Powiatu trafiła do Wojewody. Zgodnie z harmonogramem, przygotowana zostanie wstępna lista proponowanych miejsc, w których zorganizowane miałyby zostać PSM na terenie całego województwa. Lista ta będzie podlegać weryfikacji przez NFZ, pod względem wymogów formalnych. 
Po uzyskaniu pozytywnej decyzji, ruszą zapisy na szczepienia w SPSM, które miałyby się rozpocząć od 19 kwietnia br. Podstawowym warunkiem powodzenia całej operacji jest zapewnienie przez rząd odpowiedniej liczby dawek szczepionki. Jeśli tylko szczepionki będą zapewnione – Powiat będzie gotowy.