11°C

Możliwa mżawka
Ciśnienie 1011 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
14 °C 17 °C 19 °C 18 °C 20 °C
8 °C 6 °C 10 °C 8 °C 9 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 8 kwietnia 2021 10:47

Starosta Piotr Babicki podpisujący wnioski o dofinansowanie Powiat złożył 22 wnioski do Rządowego Programu Funduszu Rozwoju Dróg o dofinansowanie zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa pieszych w obszarze przejść dla pieszych na drogach powiatowych, we wszystkich pięciu gminach. Chodzi o budowę oświetlenia w rejonie „pasów”, wyniesionych przejść, odnowę nawierzchni jezdni na dojazdach do przejść, odnowę chodników oraz wymianę i montaż oznakowania poziomego i pionowego. Szacunkowa, łączna wartość tych przedsięwzięć to 4 mln 270 tys. zł. 

Wnioski zostały złożone przy udziale wszystkich gmin powiatu starachowickiego. Powiat wystąpił o 80% dofinansowanie 22 zadań. Ich zakres dotyczy budowy, rozbudowy i przebudowy przejść dla pieszych tak, aby poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, ale również polepszyć infrastrukturę wokół przejść dla pieszych. 
Realizacja 12 zadań planowana jest w Starachowicach. Po 3 zadania zaplanowano w gminach: Mirzec i Pawłów a po 2 w gminach: Brody i Wąchock. Podmiotem koordynującym jest Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach. Liczymy na pozytywne rozstrzygnięcia wniosków, co będzie determinowało faktyczną realizację zadań.