Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 13 kwietnia 2021 14:45

Grafika z napisem Grupa zakupowaTrwają przygotowania do rozpoczęcia kolejnego postępowania przetargowego na zakup energii  elektrycznej w ramach zorganizowanej przez Powiat Starachowicki Staropolskiej Grupy Zakupowej. Inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród samorządów z województwa świętokrzyskiego. Kolejne podmioty zgłaszają swój akces.

Dwa lata temu, z inicjatywy Powiatu Starachowickiego doszło do utworzenia Grupy Zakupowej energii elektrycznej. Pierwotnie przystąpiły do niej cztery podmioty - Powiat Starachowicki, Powiat Lipski, Powiat Ostrowiecki i gmina Waśniów. Rok temu dołączyły dwa kolejne tj. gmina Brody i Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Większa liczba partnerów pozwala na zwiększenie wolumenu zamawianej energii, a w konsekwencji uzyskanie niższych, bardziej korzystnych cen energii elektrycznej dla wszystkich partnerów. W tym roku kolejne samorządy wyraziły chęć przystąpienia do grupy. Swój akces zgłosiły już gminy: Ćmielów, Kunów i Bałtów oraz Powiat Opatowski.

- Czekamy na kolejnych partnerów – mówi Jerzy Materek, członek Zarządu Powiatu. - Deklaracje o przystąpieniu do Staropolskiej Grupy Zakupowej można jeszcze składać do końca kwietnia br. Aktualnie przygotowujemy się do ogłoszenia postępowania przetargowego na zakup energii elektrycznej na 2022 r., co powinno nastąpić na przełomie maja i czerwca br.