12°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1011 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
14 °C 17 °C 20 °C 18 °C 20 °C
8 °C 6 °C 10 °C 8 °C 9 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 21 kwietnia 2021 16:06

Starosta Piotr Babicki odbiera promesę na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej Radkowice- SzerzawyPowiat pozyskał ponad 300 tys. zł na przebudowę drogi powiatowej nr 0607T Radkowice-Szerzawy w celu zabezpieczenia przed erozją wąwozu lessowego w Radkowicach. W ramach zaplanowanych prac wykonane zostaną: nawierzchnia, jeden pas ruchu z dwoma mijankami oraz umocnienia skarp i dna rowu. 

20 kwietnia br. starosta Piotr Babicki odebrał z rąk Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza promesę na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 0607T Radkowice -Szerzawy. Powiat otrzymał 304 tys. zł na zabezpieczenie wąwozu lessowego w Radkowicach Kolonii. Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa, będącej w dyspozycji ministra spraw wewnętrznych i administracji. 
Dzięki pozyskanym funduszom przebudowany zostanie 340 m odcinek, na którym wykonane zostaną: nawierzchnia bitumiczna z obustronnym krawężnikiem, jeden pas ruchu o szerokości  3 m z dwoma mijankami, umocnienie skarp i dna rowu płytami betonowymi. 
Całkowita wartość prac oszacowana została na ponad 406 tys. zł. Dofinansowanie pokryje 75% kosztów tej inwestycji.

Starosta Piotr Babicki odbiera promesę z rąk WojewodyStarosta Piotr Babicki z radnymi powiatowymi - Janem Pocheciem i Izabelą Wroną, a także dyrektorem ZDP na drodze w RadkowicachDyrektor ZDP w Starachowicach Andrzej Klimczak opowiada o inwestycjiWąwóz lessowy w Radkowicach, który zostanie niebawem zabezpieczony