11°C

Możliwa mżawka
Ciśnienie 1011 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
14 °C 17 °C 19 °C 18 °C 20 °C
8 °C 6 °C 10 °C 8 °C 9 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 23 kwietnia 2021 11:05

Plakat konkursu Bitwa regionów 2021Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do „Bitwy Regionów” - konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich, organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z uwagi na sytuację epidemiczną konkurs został przeniesiony częściowo do "sieci". Jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną i jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo. Gra warta jest świeczki. Pula nagród w tym roku wynosi ponad 35 tys. zł. 

Idea konkursu zrodziła się m.in. z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności. W ubiegłych latach „Bitwa Regionów” cieszyła się ogromną popularnością. W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 KGW. Najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty – przygotowała drużyna z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.

Tegoroczna, szósta edycja z uwagi na trwającą epidemię COVID-19 przeniesiona zostanie częściowo do "sieci".  Uczestnicy mogą prezentować swoje potrawy w formie multimedialnej.  

Zgłoszenia można wysyłać do 30 czerwca 2021 r. za pomocą formularza, który jest dostępny na stronie KOWR www.kowr.gov.pl/konkurs.

Więcej szczegółów na www.bitwaregionow.pl oraz na profilu Polska smakuje i Facebooku.

Plakat  konkursu "Bitwa regionów 2021"


Źródło informacji : Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Oddział Terenowy w Kielcach