1°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1011 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
-1 °C -2 °C -1 °C 2 °C 1 °C
-4 °C -6 °C -6 °C -3 °C -6 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 22 czerwca 2021 14:21

Powiat ogłosił kolejny konkurs na realizację zadań przez organizacje pozarządowe. Do rozdysponowania jest kwota 24 tys. zł. Są to oszczędności powstałe po pierwszym konkursie. Zarząd Powiatu chce je przeznaczyć na zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, działalność na rzecz dzieci i młodzieży, a także wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej. 

Największa pula pieniędzy, bo aż 13 tys. zł zaplanowana została na prowadzenie zajęć sportowych z dziećmi i młodzieżą w klubach sportowych. 6 tys. zł przewidziano na wspieranie inicjatyw i przedsięwzięć artystycznych, promujących powiat, w tym organizację konkursów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Pozostałe 5 tys. zł - na organizację czasu wolnego i wypoczynku dla dzieci i młodzieży o charakterze edukacyjnym. 
Oferty należy składać do 14 lipca (godz. 15.30) w Kancelarii Ogólnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach, lub przesłać na adres: Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Starachowicach, ul. . Borkowskiego 4, 27-200 Starachowice. 
Zarząd Powiatu liczy, że ze względu na zmniejszone obostrzenia epidemiologiczne, możliwa będzie realizacja tych zadań. 

Szczegóły w uchwale Zarządu Powiatu zamieszczonej poniżej.