1°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1011 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
-1 °C -1 °C 0 °C 2 °C 2 °C
-4 °C -6 °C -6 °C -3 °C -7 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 30 czerwca 2021 09:44

Plakat NPPSzukasz pomocy lub wsparcia prawnego w trudnej sprawie? Nie stać się na skorzystanie z usług kancelarii prawnej i nie masz się do kogo zwrócić o pomoc? Zapraszamy do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Starachowickiego. Znajdziesz tam profesjonalną i darmową pomoc radców prawnych, adwokatów, mediatorów oraz osób zajmujących się poradnictwem obywatelskim. 

Pomoc świadczona jest przez prawników Stowarzyszenia Sursum Corda. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronach: powiatu [KLIKNIJ TUTAJ] oraz dedykowanej naszemu powiatowi stronie, prowadzonej przez stowarzyszenie [KLIKNIJ TUTAJ].

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy, prowadzona jest również edukacja prawna w celu zwiększenia świadomości prawnej społeczeństwa.

Poniżej zamieszczamy linki do animacyjnych filmików edukacyjnych, zamieszczonych na platformie You Tube, poświęconych: 

oraz edukacyjno - promocyjnego spotu wideo promującego dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej [KLIKNIJ TUTAJ]

Zachęcamy również do śledzenia profilu stowarzyszenia na Facebooku [KLIKNIJ TUTAJ], gdzie publikowane są m.in. informacjeddotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia praw. 

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się również na stronie BiP Starostwa Powiatowego w Starachowicach [KLIKNIJ TUTAJ]