1°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1004 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
7 °C 2 °C 3 °C 3 °C -1 °C
0 °C -2 °C -3 °C -1 °C -3 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 1 lipca 2021 08:57

Starosta Piotr Babicki podczas konferencji prasowej z udziałem dyrekcji szpitala Od 1 lipca 2021 r. ruszają przyjęcia planowe na wszystkie oddziały w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Starachowicki szpital znów będzie leczyć wszystkich pacjentów, nie tylko chorych z COVID – 19.

Zgodnie z decyzją Wojewody Świętokrzyskiego z dn. 30.06.2021 r. starachowicki szpital został zobowiązany do zapewnienia łącznie 89 łóżek, w tym 5 intensywnej terapii, dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS – COV – 2. Osoby takie będą leczone na VII piętrze budynku głównego szpitala i na oddziale zakaźnym. Pozostałe ponad 200 łóżek przeznaczonych będzie dla reszty pacjentów, jak poinformowali wspólnie na konferencji starosta Piotr Babicki, dyrektor szpitala Grzegorz Kaleta i Dariusz Kopania dyrektor ds. leczniczych.

- Przyjęcia planowe do szpitala odbywać się będą po okazaniu zaświadczenia o odbyciu szczepienia. Osoby niezaszczepione będą musiały się zgłosić z aktualnym negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. Osoby, które trafią do szpitala w karetce będą miały wykonywany tzw. szybki test – tłumaczył starosta.

Szpital wprowadza również możliwość odwiedzin, ale tylko dla osób bliskich w uzasadnionych przypadkach takich jak m.in. ciężki stan pacjenta, potrzeby emocjonalne. Będą się one odbywać w wyznaczonych godzinach i trwać nie dłużej niż 15 min. Pacjenta będzie mogła odwiedzić tylko jedna osoba, zachowując przy tym środki ochrony osobistej tj. maseczka, dystans, dezynfekcja.

Praca Poradni Specjalistycznych, Pracowni Diagnostycznych jak i Medycznego Laboratorium Diagnostycznego pozostaje bez zmian, w możliwie jak największym zakresie. Obecnie pracują wszystkie poradnie z wyjątkiem poradni leczenia jaskry.

Zapisy do poradni odbywają się nadal za pośrednictwem linii telefonicznej - 459 599 996. Na razie nie ma możliwości osobistej rejestracji. Dla pacjentów nie wymagających bezpośredniego kontaktu z lekarzem (np. recepta) nadal funkcjonują teleporady.

W związku z ponownym uruchomieniem SOR-u wszystkie szczepienia od 1 lipca br. odbywać się będą w POZ MEDYK.